[X10] Xperia X10 rootinimas + custom ROM diegimas

Atsakyti

Temos autorius
Aleksej
Pranešimai: 611
Užsiregistravo: 24 Lap 2008, 22:34
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0
Kontaktai:

[X10] Xperia X10 rootinimas + custom ROM diegimas

#1

Standartinė Aleksej » 06 Vas 2011, 01:07

Iškart noriu padėkoti forumiečiui Dejavu už galimybę įgauti patirties hackinant jo telefonus (HTC Magic, HTC Hero, Samsung Vibrant, SE X10) :)

Tuo pačiu atsiprašau už galimas gramatines ir/arba stilistines klaidas - jau vidurnaktis :) Radę ką nors neaiškau, rašykite, bandysiu taisyti.

Taigi, nurootinau ir suflashinau jo X10. Tai buvo ilgiausias mano darytas telefono hackas, todėl iš karto patariu prieš kažką darant, perskaitykite viską, ka parašiau - tikėtina, kad sutaupysite laiko, o gal net nervų. Taip suprasite apie ką kalbu.

Beje, SonyEricsson labai pasistengė, ir sukūrė nuostabų UI, nesitikėjau, kad jis bus toks gražus. Sakydami, kad X10 Android yra išdarkytas - stipriai klystame. Tai yra puikus, patogus, ir gražus įrenginys su puikiu UI. Nei Sense UI, nei Vanilla neprilygs SE UI dar labai ilgai.

Telefonas kurį rootinau:
ROM: Stock 1.6
HW: be jokio brando, X10i

Ko mums (tikriausiai) reikės:
SEUS (Sony Ericsson Update Service)
JAVA: JDK ir JRE
PdaNet: http://www.junefabrics.com/android/download.php" onclick="window.open(this.href);return false;
-
Flashtool 0.2.6 http://www.multiupload.com/Q2NRGI76JR" onclick="window.open(this.href);return false;
Pradėjau taip:

1. Instaliuojam SEUS (Sony Ericsson Update Service) http://www.sonyericsson.com/cws/downloa ... 0.6.21.exe" onclick="window.open(this.href);return false; ir iškart po installo jį paleidžiam, bet iki update neiname. Mums reikalingi bus tik driveriai.

2. Kad įsitikinti, kad viskas gerai, einame į Start>Run>regedit ir spaudžiame CTRL+F, paieškos laukely įratome USB\Vid_0fce&Pid_adde\
Ieškome DeviceInstance parametro ir jo reikšmės - turėtų būti kažkas panašaus į USB\Vid_0fce&Pid_adde\5&270d2a78&0&3. Mums reikia tik to 5&270d2a78&0&3 (jūsų reikšmė gali būti kitokia). Nusikopijuojame tą reikšmę.

Pastaba: svarbu pasirinkti teisingą reikšmę nuo teisingo USB porto. Jei turite kelis pajungtus USB, bandykite kartoti 4 žingsnį kelis kartus su skirtingom DeviceInstance reikšmėm įrašant jas į DeviceID.txt.
Arba parsisiunčiame failą, nurodytą sekančiame žingsnyje, einam į katalogą pavadinimu 1st, ir paleidžiame DeviceID.jar. Jis pasakys reikiamą DeviceID.

3. Siunčiamės http://filevo.com/1nlq8wryo11u.html" onclick="window.open(this.href);return false; (arba iš čia: http://rapidshare.com/files/404363083/i ... t.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;), išpakuojame.

step1 kataloge bus failas DeviceID.txt. Atidarome jį, ištriname viską, ką randame viduje, ir įpastiname tai, ką kopijavome - 5&270d2a78&0&.
Išsaugome. Įsitikinkite, kad po reikšmės nėra jokių tarpų, ar "enterių"/tuščios eilutės.

4. Ištraukite USB iš telefono (bet paliekame įkišta kompiuteryje). Išjungiame telefoną. Paleidžiame step1.cmd ir NIEKO DAUGIAU NESPAUDŽIAME. step1.cmd nėra step1 kataloge, jis lygiu aukščiau, jei dar neradote.

Dabar turėsime užkrauti į flash mode. Darome taip:
Laikome nuspaudę Back mygtą telefone, neatleisdami to mygto įstatome USB į telefoną (kurio kitas galas turėjo būti įstatytas į kompą).
LED užsidegs žaliai, tuomet greit spaudžiam Enter step1.cmd lange.

Paliekame darbus suktis iki tol, kol pamatome "Press any key to continue...", o iki tol nieko nelieskite.

Jeigu kartais matote klaidą, panašią į šia:
java.io.IOException: Unable to open channel, GetLastError=0
at com.sonyericsson.cs.usbflashnative.impl.USBFlashNa tiveImpl.openChannel(Native Method)
, tuomet pasirinkote ne tą DeviceInstanse reikšmę.

Jeigu matome kitas klaidas, kur daug kiekiamasi apie java (greičiausiai taip bus tuo atvėju, jei naudosite 64 bitų Windowsus), tuomet einame į Environment variables, ir prie PATH prirašome:
;C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin,
bei suinstaliuojame:
JDK (skirtą NE 64 bitų, bet 32 bitų architektūrai) http://java.sun.com/javase/downloads/widget/jdk6.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;
JRE (skirtą NE 64 bitų, bet 32 bitų architektūrai) https://cds.sun.com/is-bin/INTERSHOP.en ... _Developer" onclick="window.open(this.href);return false;
Video - galėčiau ir čia aprašyt, ką ir kur spaust ir padaryt, bet goddamn do something yourself :D

Po to kai viskas baigsis, telefone suksis jau R1FA016 firmware. Tai galite pasirikrinti per Settins>About phone, pačioj apačioj.
Toliau telefoną laikome su pajungtu USB.


5. Siunčiamės tai: http://filevo.com/yzmh8wlyrgtz.html" onclick="window.open(this.href);return false; (arba iš http://rapidshare.com/files/404359845/R ... 2.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Išpakuojame. Atidarome išpakuotą katalogą, ir ištriname (taip, triname) step4 ir step5 katalogus, bei step4.cmd ir step5.cmd.

Dabar telefoną krausime į Debug mode. Darome taip:
Jeigu telefonas dar neįjungtas - įjunkite. Einame į Settins>Applications>Develpment ir pažymime USB debugging.
Jeigu telefonas atjungtas nuo USB - pajunkite. Nemontuokite SD kortos prie kompo.

Pastaba: šis žingsnis užtruks. Neišsigąskite.
Paleidžiame step2.cmd, NIEKO NESPAUSKITE.
Kažkur po minutės (gal anksčiau, gal vėliau) atsiras meniu su krūva mygtų. Renkames 6 variantą (kažkas apie update from SD). SPAUSTI TIK VIENĄ KARTĄ.
Dabar keliat užpakalį, ir einat į virtuvę užkąst. Darbo progresą matysite telefono ekrane. Na, bent jau turėtumet...

Jei atsirado kokios nors problemos, bandome tai: http://forum.xda-developers.com/showpos ... count=1122" onclick="window.open(this.href);return false;
arba jeigu rašo, device not found - reiškia reikia suinstaliuoti USB driverius. Siunčiamės PdaNet, ir diegiam driverius.

Po to kai viskas baigsis, telefone suksis jau R2BA023 firmware. Patikrinti galite ten pat, kur tikrinote prieš tai.

ROOT'o dar neturime.

6. Toliau.. telefonas turi būti įjungtas, pajungtas prie USB, ir su aktytuotu USB debugging.
Leidžiame step3.cmd (iš ten pat, kur leidome step2.cmd), ir spaudžiam Enter
Palaukiame kol viskas pasibaigs. Matysite 'Press any key to continue' pranešimą. Po to - viskas baigta. Rootas yra. Tačiau vis dar su Android 1.6.
Besiaiškindamas visą tai ką aprašiau iki čia, sugaičau 2 ar 3 valandas. Todėl nežinau ar jums verta tai daryti - spėju, kad ne :) Gal bandykite viską pradėti su One-click-root ir tęsiam toliau :)

Pastaba: nurootine Android 1.6 su One-click-root nebandykite pakartotinai rootinti su Flashtool - jums gręsia bootloopas :D Galvojau, kad užbrikinau... Tuomet teko grįžt prie jau aprašyto 4 žingsnio.

1. Parsisiunčiam Flashtool, parsisiunčiam stockinį 2.1 ROM'ą http://www.mediafire.com/?sqv6274anzfzn2x" onclick="window.open(this.href);return false;, išpakuojame jį. ir flashinam jį su Flashtool:
2. aš dariau taip: Advanced>Bundle creation, ir nurodau ftf failą (čia yra mūsų ROM). Prie Device, Version ir Branding supildau ką norių. Svarbu, kad atskirčiau, kad tai mano kurtas Bundlas > OK. Tuomet spaudžiu Flash, ir iš meniu pasirenku savo Bundlą. Toliau sekam instrukijas.

Jeigu yra problema flashinant, rašo, kad reikia telefone įjungti USB debugging, o jis yra įjungtas - suinstaliuokite USB driverius. Aukščiau jau minėjau kaip tai padaryti.

3. Dabar turime stockinį ROM be root'o. Per tą patį Flashtool spaudžiam root, ir sekam instrukcijas - perkraunam telefoną.
Dabar turim stockinį Android 2.1 su rootu.

4. Parsisiunčiame xRecovery installerį (a.k.a. recovery/recovery mode meniu) http://www.mediafire.com/?eyihuzn4h96xw4c" onclick="window.open(this.href);return false;, susikeliame jį į telefoną, ir suinstaliuojame, bet nebandykite jo paleisti, dar per anksti.

5. Einame į Market, ir suinstaliuojame Busybox installerį, kurį vėliau atidarome, ir suinstaliuojame patį Busybox. Tik po to, galime paleisti xRecovery installerį, ir suinstaliuoti patį xRecovery. Ech.. privėliau... bet tikiuosi supratote.

Pastaba: xRecovery flashinasi tik į Android 2.1, su 1.6 jis neveiks.

Toliau viskas labai paprasta. Išjungiame telefoną, įjungiame, ir kai tik pasirodys užrašas Sony Ericsson, greitai spaudinėkite Back mygtą, taip atidarysite xRecovery a.k.a. recovery mode. Per ten galėsite flashintis norimus custom ROMus. Prieš flashindami atkreipkite dėmesį ar custom ROM nereikalauja kokių papildomų SIN failų. Jeigu reikalauja - juos taip pat galite suflashinti per Flashtool.

Dabar parsisiųskite norimą ROM, įmeskite į SD kortą, pasikraukite į xRecovery, ir per Flash any zip from SD suflashinkite jį :)

atrodo, kad čia ir baigsiu, laikas jau vėlus :)


I own this place :D


Dejavu
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 11 Lie 2010, 01:31
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#2

Standartinė Dejavu » 06 Vas 2011, 01:34

Aleksej, you're the man !!! :D Žmogus-androidas, ne kitaip :geek:
matas28
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 07 Sau 2011, 10:18
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#3

Standartinė matas28 » 14 Vas 2011, 11:33

cia kiek suprantu is android 1.6 i android 2.1 perasimas? ar is 2.1 i 2.2?
edgaras1
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 13 Sau 2011, 01:00
Įrenginys: LG G2
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#4

Standartinė edgaras1 » 14 Vas 2011, 14:04

Koki nori toki rasaisi. I 2.1 yra paprastas budas per pc companion,bent tiek suprast turetum


Xperia X8 White/Blue + Root + Xrecovery + Stock 2.1 -->> 2.3.2


Temos autorius
Aleksej
Pranešimai: 611
Užsiregistravo: 24 Lap 2008, 22:34
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0
Kontaktai:

#5

Standartinė Aleksej » 14 Vas 2011, 15:02

čia buvo iš 1.6 į 2.1, o po to iš 2.1 į 2.2 :)


I own this place :D


edgaras1
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 13 Sau 2011, 01:00
Įrenginys: LG G2
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#6

Standartinė edgaras1 » 14 Vas 2011, 16:31

Nu tai rootinasi ir 2.1 gi.


Xperia X8 White/Blue + Root + Xrecovery + Stock 2.1 -->> 2.3.2


Temos autorius
Aleksej
Pranešimai: 611
Užsiregistravo: 24 Lap 2008, 22:34
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0
Kontaktai:

#7

Standartinė Aleksej » 14 Vas 2011, 20:11

Ten tuo metu buvo 1.6. Būtų ten iškart 2.1, nesikašmarinčiau, ir xRecovery iškart sumesčiau. Bet jis neveikia su 1.6.


I own this place :D


edgaras1
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 13 Sau 2011, 01:00
Įrenginys: LG G2
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#8

Standartinė edgaras1 » 14 Vas 2011, 23:17

Aleksej rašė:Ten tuo metu buvo 1.6. Būtų ten iškart 2.1, nesikašmarinčiau, ir xRecovery iškart sumesčiau. Bet jis neveikia su 1.6.
Postas tai
06 Vas 2011, 00:07
.

Vnz neskaiciau as sitos pamokos,bet jei gerai supratau esme,tai turi 2.1 kuri dabar gauni su pc companion, nusirootini su superoneclick, isirasai busybox, xrecovery,keli romus ir juos atsidarai.


Xperia X8 White/Blue + Root + Xrecovery + Stock 2.1 -->> 2.3.2


Temos autorius
Aleksej
Pranešimai: 611
Užsiregistravo: 24 Lap 2008, 22:34
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0
Kontaktai:

#9

Standartinė Aleksej » 15 Vas 2011, 10:16

edgaras1 rašė:
Aleksej rašė:Ten tuo metu buvo 1.6. Būtų ten iškart 2.1, nesikašmarinčiau, ir xRecovery iškart sumesčiau. Bet jis neveikia su 1.6.
Postas tai
06 Vas 2011, 00:07
.

Vnz neskaiciau as sitos pamokos,bet jei gerai supratau esme,tai turi 2.1 kuri dabar gauni su pc companion, nusirootini su superoneclick, isirasai busybox, xrecovery,keli romus ir juos atsidarai.

Iš esmės taip.. turi 1.6, sumeti stockinį 2.1, ten nusirootini su one-click-root, susimeti xRecovery, ir flashini kitus, custom ROMus.


I own this place :D


njiaobi
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 17 Lap 2010, 13:59
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

#10

Standartinė njiaobi » 21 Vas 2011, 19:39

nu turiu aparateli x10 mini pro(tiksliau drauges) norisi jai gingerbreda suleisti.. kadangi pas save i tattoo susimechiau, tai atsigavo zhaltys ir ant performanco ir ant baterijos toks jausmas, atidejau desireZ pirkima.. :>
zhodzhiu buvau ash ta x10 updeitines oficialiai.. dabar stovi 2.1.1.A.0.6.. shiaip ne taip ash ji nusirootinau, susimechiau busybox, xrecovery, JIT blabla.. viskas kaip ir ok, kazhkoki romuka susileidau, tai arba jis man neveike, arba nedalaukiau first booto(zhiurejau i 'sony ericsson' uzrasa nedaugiau kaip 10min).. :D atsirecoverinau backupa kolkas..
bandysiu kuria diena kita koki gal..
klausimas butu, kokius cfw kas bandet? kurie patiko/nepatiko?Atsakyti

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių