Android terminų žodynėlis

Pasiūlymai dėl forumo ir tinklaraščio turinio, forumiečių bendravimas ir kitos temos, tiesiogiai nesusijusios su Android OS ar konkrečiais įrenginiais.
Atsakyti

Temos autorius
Aleksej
Pranešimai: 611
Užsiregistravo: 24 Lap 2008, 22:34
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0
Kontaktai:

Android terminų žodynėlis

#1

Standartinė Aleksej » 04 Kov 2011, 14:47

/* Šis postas yra Beta stadijoje, ir bus pildomas. Stengsimes pildyti viską abėcėlės tvarka :) */


Aftermarket - Tai nevisai android terminas, bet visvien dažnai naudojamas. Aftermarket -> after market -> po parduotuvės -> ne originalus, pritaikytas. Tikiuosi mintį pagavot :)

apk - tai yra programos plėtinys, kaip .exe Windowsuose, taip Androide .apk. Dažnai minėdami žodelį apk, žmonės turi omenyje visą programą, arba jos instaliacinį failą. Ir vienu ir kitu atvėju jie yra teisųs - ir instaliacinė ir suinstaliuota programos versija būna su tuo pačiu apk plėtiniu.

CM, CyanogenMod - Vienas populiariausių modifikuotų (neoficialių) Android OS (ROM) variantų, kuriamų bendruomenės. http://www.cyanogenmod.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gapps - Google programėlės - Google Play, Google pokalbiai, Gmail, YouTube, Žemėlapiai, ...

Mod - modifikuota Android OS. Neoficialus, kažkieno perdaryta, papildyta.

Nexus - įvairių gamintojų gaminamų telefonų, planšečių bei Nexus Q serija, kurioje Android neprikištas nesąmonių, kaip Sense/TouchWiz, bei oficialiai palaikomas ilgiau, nei šiaip smartplytų.
Telefonai:
HTC Nexus One - 2010, Android 2.1-2.3.6
Samsung Nexus S - 2010, Android 2.3-4.1.2
Samsung Galaxy Nexus - 2011, Android 4.0-4.2.2
LG Nexus 4 - 2012, Android 4.2-4.2.2
Planšetės:
Asus Nexus 7 - 2012, Android 4.1-4.2.2
Samsung Nexus 10 - 2012, Android 4.2-4.2.2


Recovery - Tai yra tas meniu, kurį naudojate diegdami kitą android modifikaciją į savo telefoną. Tuo metu pati OS būna dar neužsikrovusi, o jūs telefoną naudojate "avariniame" režime. Tik tas avarinis jau nebeavarinis pasidarė :) Ten pat yra daug ir kitų funkcijų.

ROM - Kitaip dar galima pavadinti kaip "image", "atvaizdu", ar "install'u". Tai yra pati OS, kurią jūs flashinate (instaliuojate) į telefoną.

Root - šis terminas kilęs iš Unix operacinių sistemų šeimos. Mūsų konkrečiu atvėju reiškiantis tik a-lia "administratoriaus" teisių įgyjimą telefone. Nurootindami jūs realiai nieko nekeičiate, tik gaunate rašymo teises /system particijoje.

Stockinis - gamyklinis.

Wipe - pilnas telefono išvalymas. Kitaip dar vadinamas "Hard reset", "Atstatyti gamintojo nustatymus".Jeigu manote, kad temą reikėtų papildyti dar kažkokiu terminu, arba kažką pataisyti, rašykite mūsų komandai.


I own this place :D

Atsakyti

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių