10 gudrybių, kurias būtina žinoti fotografuojant mobiliuoju telefonu

Sveiki AndroidManai!

Gera nuotrauka ir yra gera nuotrauka, nesvarbu su kuo ji įamžinta! Telefonai su kameromis turi stipriąsias ir silpnąsias puses, tad išnaudokite stipriąsias prieš nuspausdami fotografavimo mygtuką. Štai keletas dalykų, kurių laikantis pagausite įspūdingus vaizdus.

1. Vienos trečiosios (1/3) taisyklė


Viena paprasčiausių kompozicijos taisyklių fotografijoje yra “vienos trečiosios” taisyklė. Pavyzdinėje nuotraukoje ji aiškiai pasimato poroje aspektų:

  1. Jūra užima 1/3 nuotraukos dalies, o dangus užima 2/3 nuotraukos dalies. Tokiu paskirstymu parodome, jog nuotraukoje yra svarbesnis dangaus vaizdas, o ne jūros.
  2. Jeigu nubrėžtume dvi vertikalias linijas dalijančias nuotrauką į tris lygias dalis, tai pamatytume, jog Saulė praktiškai randasi ant kairiosios iš šių linijų, t.y. atstumas iš kairės iki Saulės sudarytų 1/3 horizonto linijos, o atstumas nuo Saulės iki dešinio krašto sudarytų 2/3 horizonto linijos.

Laikydamiesi šios taisyklės atkreipiame žiūrovo dėmesį į Saulę, tačiau sąmoningai nukreipiame jį link dešiniojo viršutinio kampo į gražias dangaus tekstūras. Taigi laikydamiesi šios taisyklės galite skirstyti objektų svarbą bei žiūrovo žvilgsnio kryptį.

2. Būkite pasiruošę
Telefono užrakto ekrane ar fotoaparato ikonėlę laikykite tokioje vietoje, kad galėtumėte labai greitai įjungti fotografavimo režimą. Gerą momentą labai lengvą prarasti. Negali būti tokių pasiteisinimų kaip, „Oi, mano telefonas kuprinėje.“ nes kalbame apie fotografavimą MOBILIUOJU telefonu. Telefonas visuomet turi būti greitai pasiekiamas. Turbūt apie išsikrovusius telefonų akumuliatorius bei apie nešvarų objektyvą priminti nereikia?

3. Stabiliai laikykite telefoną


Fotografuojant stabiliai laikyti telefoną yra bene pagrindinis reikalavimas esant prastam apšvietimui. Fotografuojant tokiomis sąlygomis sumažėja užrakto greitis tam, kad jutiklį pasiektų daugiau šviesos. Nesilaikant šios taisyklės vaizdas nuotraukose tampa išplaukęs. Jei naudosite štatyvą ar paremsite telefoną, nuotraukos tamsoje bus žymiai gražesnės.

4. Saulėta F16 taisyklė
Nepamirškime, kad fotografijai reikalinga šviesa. Net ir nuobodžiausias kompozicijas pagyvinsite šviesos ir šešėlių žaismu. Dienos šviesoje visuomet gerai. Tačiau geriausios fotografavimo sąlygos yra 1 valandos periodas po saulėtekio bei 1 valandų periodas iki saulėlydžio. Šis periodas vadinamas „Auksine Valanda“, tad kadrai pagauti šiuo laiku bus nuostabūs. Nepamirškite to.

5. Išsiaiškinkite Jūsų telefono kameros techninius ypatumus
Išsiaiškinkite stipriąsias ir silpnąsias tavo telefono savybes. Aš žinau, kad mano telefonas prastai fotografuoja naktį. Nuotraukos su triukšmais ir išplaukusios. Dėl to stengiuosi fotografuoti tik esant geram apšvietimui. Netingėkite, perskaitykite instrukciją ir įsitikinkite, kad išnaudojate jos visas stipriąsias puses. Nors ir esate įsitikinę, kad žinote viską, tačiau kartais maži patarimai instrukcijoje, gali ženkliai pagerinti nuotraukas.  Jei Jūsų telefono fotoaparatas turi rankinio nustatymo galimybę, išbandykite juos. Taip galite gauti tikrai įdomius rezultatus.

6. Apkirpkite, neartinkite


Turbūt tai pirmasis žingsnis kalbant apie prastas nuotraukas. Jei norite ką nors priartinti, naudokitės kojomis! Nepamirškite, kad tai tik telefonas ir jo galimybės nėra tokios kaip veidrodinio fotoaparato. Dažniausiai telefonuose yra tik skaitmeninis priartinimas, o ne optinis. Artinimo metu vaizdas tiesiog apkarpomas. To pasekoje prarandamas detalumas nuotraukose, kuo labiau artinate, tuo prastesnis fiksuojamas vaizdas. Jei norite įamžinti tolumoje esantį vaizdą, neartinkite. Tiesiog prieikite arčiau ir fotografuokite įprastai. Gausite juntamai geresnes nuotraukas. Jei vis dėl to reikia būtent tos vaizdo dalies, galėsite ją iškirpti nuotraukos redagavimo metu. Nuotraukos apkarpymas suteikia Jums daugiau laisvės, matysite kurią nuotraukos dalį norite pašalinti.

7. Naudokite pagalbines linijas


Pagalbinės linijos gali būti dar viena naudinga kompozicijos priemonė. Naudojantis pagalbinėmis linijomis galime pabrėžti pagrindinį objektą, tuo pačiu leidžiant pajusti nuotraukos gylį. Kompozicijos linijos neturėtų kadro kirsti per vidurį. Tokie darbai nuobodūs. Gera praktika tas linijas talpinti 1/3 atstumu nuo kadro krašto kaip horizontaliai, taip ir vertikaliai. Tačiau reikia sekti, kad nei viena pusė nebūtų sunkesnė už kitą. Įsivaizduokit, kad nuotrauką dedat ant liniuotės ir nuspręskite, ar nenusveria kažkuri pusė optiškai. Nesubalansuotos nuotraukos erzina žmones.Tačiau tai nereiškia, kad nuotrauka turi būt simetriška.
Gerai jei kadre yra įstrižainių. Aplinkinis pasaulis ir taip pilnas vertikalių ir horizontalių, todėl įdomu, kai ta tvarka pakeičiama.

8. Fotografuokite iš neįprastų vietų


Norime įdomių nuotraukų? Eksperimentuokime su perspektyva kadruose. Padėkime fotoaparatą ant žemės arba pabandykime pakelti jį į viršų ir fotografuoti tarsi iš paukščio skrydžio.


Fotografuodami mobiliuoju telefonu keiskime horizontalų laikymo kampą – taip greičiau atrasime geriausią kadro apšvietimą. Be to, šis triukas padės nuotrauką papuošti įdomiais vaizdo efektais.

9. Sukurpkite gylio jausmą


Stenkimės rasti, kuo galime įrėminti fotografuojamą objektą, pavyzdžiui, fotografuodami pro langą, arką, uolą ar medžių šakų sukurtą rėmą. Taip kadre sudarysime gylio įspūdį ir nukreipsime dėmesį į svarbiausią objektą. Jei naudojatės rankiniais nustatymais, gylio jausmą gausite su maža diafragmos reikšme. Nepamirškite, kad naudojant mažą diafragmą pailgėja išlaikymas.

10. Fonas
Darydami portretus visada stenkimės rasti ramų ir tolygų antrąjį planą. Juk nenorime, kad virš modelio galvos styrotų kelio ženklas. Kai norite pabrėžti fotografuojamą objektą, stenkitės, kad jis išsiskirtų iš jį supančio fono. Išplaukęs fonas ir ryškių kontūrų automobilis – tai tikro profesionalo vertas kadras. Pailginkime išlaikymo laiką ir fotografuodami lengvai traukime fotoaparatą objekto judėjimo kryptimi. Iš pirmo karto nepavyks, bet tik praktikuodamiesi pasieksime tobulumų.

 

Ar fotografuojate savo telefonu?

2 thoughts to “10 gudrybių, kurias būtina žinoti fotografuojant mobiliuoju telefonu”

  1. TICHIJ: o jei dar tiksliau…

    „Vienas dažniausių fotografijos patarimų yra stengtis fotografuoti vadinamosiomis „auksinėmis valandomis“ – pirmą valandą po saulėtekio bei paskutinę valandą prieš saulėlydį. Tokiu metu apšvietimas yra itin dėkingas, kadangi nuotraukose geriau atsispindi šešėliai bei detalės.“

    „Mėlynoji valanda“ prieš saulėlydį, kuomet dangus yra sodriai mėlynas, padės jums įspūdingai įamžinti dirbtines miesto šviesas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.