Android margumynai (2)

Jei pritrūkai fantazijos kam naudoti savo telefoną su Android, tai tūlam Bradui Fitzpatrickui tokių problemų nekyla. Jis sukūrė programą.. atidarinėjančią automatines jo namų garažo duris. Programa naudoja telefono WiFi adapterį, periodiškai patikrindama, ar netoliese nėra tavo garažo. Taigi, artėdamas prie namų paleidi „skenavimo“ programėlę, ji aptinka duris, siunčia atidarymo mechanizmui koduotą HTTP užklausą ir durys atsidaro. Bradas paskelbė ir savo programos tekstus. Nesu statybų ekspertas, tai nepasakysiu, ar spynos su WiFi ir web serveriu jau seniai įeina į standartinę kotedžų Bendorėliuose komplektaciją.

Ar T-Mobile G1 ne per brangus įtaisas, kad jį naudoti kaip garažo distancinį pultelį gali padėti atsakyti rinkos analitikų iSuppli atliktas tyrimas. Pasak jų, G1 „geležis“ verta nei daug nei mažai – 148 dolerius ir 89 centus .

Viena tikrai reikšminga naujiena – per Adobe MAX konferenciją pademonstruotas Flash grotuvas, veikiantis Android naršyklėje. Prezentacijoje dalyvavęs „Android tėvas“ Andy Rubin iš Google, kartu su Kevin Lynch iš Adobe pademonstravo keletą pilnai veikiančių HTML puslapių su Flash. Kada Flash pasirodys vartotojų telefonuose nepaskelbta. Bet kuriuo atveju, Flash palaikymas – esminis žingsnis priartinant interneto naudojimą Android‘e prie įprastų kompiuterių. Internetas tapo smarkiai priklausomas nuo Flash programų ir animacijos, o negalėjimas atdaryti vieno ar kito puslapio/filmuko Androide retai nuteikia maloniai.

Kadangi Symbian ir Windows Mobile sistemos jau turi Flash palaikymą, o prie jų prisijungė ir Android, tai rinkoje lieka vienintelis „išmanusis telefonas“ nesuprantantis Flash – Apple iPhone. Analitikai svarsto, kad Apple taip elgiasi siekdama apsaugoti AppStore programų rinką – juk Flash suteiktų galimybę įvairias (bet kieno sukurtas) programas vartotojams leisti tiesiai naršyklėje. Kodėl panašūs rūpesčiai nekamuoja Google? Greičiausiai todėl, kas skirtingai nuo Apple, kuriam AppStore yra svarbus pajamų šaltinis, Google tiesiog suinteresuotas didesniu interneto naudojimu – bet kur ir bet kada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.