Saugumas, saugumas ir dar kartą...

Viskas, kas „neįsipaišo“ į kitas kategorijas
Atsakyti

Temos autorius
MariusK
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

Saugumas, saugumas ir dar kartą...

Standartinė MariusK » 16 Spa 2013, 13:58

Sveiki.

Telefonas, tai toks daiktas, kurį kažkada pamesi arba pavogs. Pasiseks, jei susigrąžinsi... Man sykį pasisekė. Papuolė į geras rankas, tai kainavo vyno butelį ir šokoladą... Bet tada susimąsčiau, o kas būtų, jei būtų nepakliuvęs? Paties aparato kaip "geležėlės" tai negaila. Menkas nuostolis. Bet va jame esančių duomenų (kartais net labai asmeniškų) tai labai gaila. Arba norėtųsi, kad jie pranyktų. Yra visokių priemonių telefono radimui ar duomenų sunaikinimui nuotoliniu būdu. Dar galima duomenis telefone užšifruoti. Bet... Dar yra ir tas toks lietuviškas "kerštas" vagiui. Vat ar galima padaryti su Android telefonu, kad nebūtų galima perrašyti ROM? Tarkim, patį bootloader'į apsaugoti slaptažodžiu (taip pat ir nuo perrašymo). Vagis ar radusysis negalės perrašyti ROM, negalės prieiti prie telefone esančių užšifruotų duomenų, o kokia nors įdiegta programėlė leis nustatyti telefono buvimo vietą, padaryti nuotraukų (galimo žuliko), persikelti duomenis į debesį, ištrinti visus ar dalį duomenų ir visa ką. Na nėra nieko neįmanomo. Kažkokiu būdu galima nulaužti ir tokią apsaugą (bootloader'io slaptažodį). Bet tai jau sugebės tikrai ne kiekvienas nusmurgęs žulikėlis.

Taigi, kaip apsaugoti savo įrenginį?

Svecias117
Įrenginys: Sony Xperia Z2 D6503
Suteikė padėkų: 36
Gavo padėkų: 49
Kontaktai:

Standartinė Svecias117 » 16 Spa 2013, 14:35

Prieš kelis metus gavau butelį ir šokoladą.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Vartotojo avataras

bronxitas
CEO
Įrenginys: Huawei MediaPad M6 8.4
Suteikė padėkų: 163
Gavo padėkų: 396
Kontaktai:

Standartinė bronxitas » 16 Spa 2013, 15:07

jei vagis/radėjas su galva, nieko nebepadarysi. man pakliūtų tai ir prie duomenų prieičiau ir dar kažką prikiaulint sugebėčiau :) aišku to net nedaryčiau. kad bent tokių blogybių išvengt tai reiktų visur, kur tik įmanoma, privanot skirtingų slaptažodžių. vat ta atrakinimo kombinacija, kur 9 takeliai ir "tik tu vienas žinai ją", lengviausia nusiima. o toliau tik fantazijos reikalas ką daryt su duomenim. tas toks geras reikalas kaip android device manager ar dar kelios antivirusinės pajėgia kažkaip užklykint per atstumą ragelį, ar parodyt kas ten per žmogus (jei sugalvoja pasimojuot palei kamerą). bet šitai veikia su įkišta sim kortele ir kai ragelis prijungtas prie interneto. jei vagis/radėjas bent kiek mąsto, tai pirmu reikalu mes lauk sim ir kol iš ragelio visko neiškrapštys arba neatstatys pradinių parametrų, nieku gyvu ragelio prie interneto nejungs.
belieka tik su pirkimo dokumentais ir imei keliaut pas polisiją ir naiviai tikėtis, kad jiems ant akių kada nors ragelis pasimakaluos.

Nemėgstu asmeninių žinučių! Galbūt perskaitysiu, bet didelė tikimybė, kad neatrašysiu. Savo klausimus uždavinėkite tam skirtose temose.
Huawei MediaPad M6 8.4 LTE + Nvidia Shield Gaming Edition + Dell Chromebook 3189

Temos autorius
MariusK

Standartinė MariusK » 16 Spa 2013, 19:39

Prieš kelis metus gavau butelį ir šokoladą.
Ten buvau ne aš.

Tai va, kad jie dažniausiai būna begalviai... Jiems kartais tiesiog sekasi. Tai, kad ne taip lengvai sektųsi.. Tuos taškelius turbūt siūlytum keisti paprastu kodu? Bet tas labai jau nepatogu... Telefono dažniausiai reikia dažnai ir trumpai. :) O policija nebent taip pat netyčia rastų, kaip mane netyčia apiplėšė... Su ja neverta prasidėt, nes dar didesniį nuostolį turėsi. Taip sakant turi pats viskuo pasirūpinti. Tai tiesiog kalbant apie galimybę apriboti ROM ar bootloader'io perrašymą, tokia įmanoma ir yra realizuota ar aš čia noriu kažko iš fantastikos skyrelio?

Vartotojo avataras

bronxitas
CEO
Kontaktai:

Standartinė bronxitas » 16 Spa 2013, 20:53

deja:
ar aš čia noriu kažko iš fantastikos skyrelio?
nepavyks padaryti taip, kad rageliu nebegalėtų naudotis. belieka tik maksimaliai (kaip išeina) apsaugot duomenis jame ir aišku stengtis neprateriot ragelio. dėl duomenų nepatogu, bet... kiekvienas pats nusprendžia kaip rūpintis savo ragelio saugumu. kol ragelyje nepajungtas internetas, tol galima su juo daryt ką tik nori, belieka tik slaptažodžiai.

Nemėgstu asmeninių žinučių! Galbūt perskaitysiu, bet didelė tikimybė, kad neatrašysiu. Savo klausimus uždavinėkite tam skirtose temose.
Huawei MediaPad M6 8.4 LTE + Nvidia Shield Gaming Edition + Dell Chromebook 3189

NForce
Įrenginys: Sony Xperia XZ Premium

Standartinė NForce » 16 Spa 2013, 22:45

Dėl patogumo, tai aš pasidaręs kad namuose unlock su slaptažodžiu išsijungtų, išėjus iš namų įsijungtų vėl, vis šis tas :roll:

Devices: LG Nexus 5X + LG G Watch R

Temos autorius
MariusK

Standartinė MariusK » 17 Spa 2013, 09:14

NForce rašė:Dėl patogumo, tai aš pasidaręs kad namuose unlock su slaptažodžiu išsijungtų, išėjus iš namų įsijungtų vėl, vis šis tas :roll:
Gal gali papasakoti, kaip tu tai pasidaręs?

Beje, klausimas dėl šifravimo. Šifruojami visi visi duomenys (tame tarpe ir sisteminiai ROM failai) ar tik nuotraukos, dokumentai ir kt.? Tarkim prijungus šifruotą telefoną prie PC kaip išorinę laikmeną ką aš pamatysiu jo vidinėje atmintyje ir microSD kortelėje, išimtoje iš šifruoto telefono?

NForce
Įrenginys: Sony Xperia XZ Premium

Standartinė NForce » 17 Spa 2013, 10:18

MariusK rašė:
NForce rašė:Dėl patogumo, tai aš pasidaręs kad namuose unlock su slaptažodžiu išsijungtų, išėjus iš namų įsijungtų vėl, vis šis tas :roll:
Gal gali papasakoti, kaip tu tai pasidaręs?
Tasker ir secure settings pluginas. Kai pagauna namų wifi tinklą - išvalo lockscreeno pin kodą, kai atsijungia nuo wifi - vėl nustato pin kodą. Jei netinka wifi sąlyga, galima ir kažkokią kitą priburt, ten daug galimybių :roll:

Devices: LG Nexus 5X + LG G Watch R

efix
Įrenginys: 1+3
Suteikė padėkų: 16
Gavo padėkų: 20

Standartinė efix » 17 Spa 2013, 14:56

Ant Nexus4 modelio užraktą nustatęs - niekaip MANO duomenų nepasieks

Vartotojo avataras

bronxitas
CEO
Kontaktai:

Standartinė bronxitas » 17 Spa 2013, 15:02

optimizmas rulz :)
[spoiler]fastboot->franco->adb wipe pattern data, welcome to the jūsų duomenai...[/spoiler]

brač ir pats susimąsčiau...
o kas būtų jei būtų?
išeitis laikyt viską debesyje ir praradus ragelį greit bėgt ir visur keist psw? nes be interneto duomenys nebus pasiekiami, o pajungus internetą galima wipe data padaryt ragui nuotoliniu būdu. vis tiek jo nebeatgausi, bent duomenys bus apsaugoti...

Atsakyti

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių