Kaip ištrinti virusa?

Viskas, kas „neįsipaišo“ į kitas kategorijas
Atsakyti

Temos autorius
KrasValentas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 10 Bir 2016, 14:56
Įrenginys: Galaxy S5
Suteikė padėkų: 0
Gavo padėkų: 0

Kaip ištrinti virusa?

#1

Standartinė KrasValentas » 10 Bir 2016, 15:04

Sveikut sveikutėliai,
Manau, kad ant savo galaxy s5 pasigavau virusa... Daug porno ziuredavau per telefona ir jis pradejo siek tiek strigt... Atsiliepiant i skambuti esu girdimas ne is kart, po to youtube kai video ziuriu tai man labai daznai uzlusta video, arba pradeda rodyt labai prasta kokybe... Originaliai telefonas atejo pas mane su android 4.4 tada upgreidinau ji i 5.0, tada padariau factory reseta bet tai nepadejo, tada vel uzupgradinau i 6.0.1 trumpam problema buvo dingusi, bet dabar vel pradejo telefonas grybaut... Kaip ji galima suremontuot? DekuiVartotojo avataras

bronxitas
CEO
Pranešimai: 14595
Užsiregistravo: 02 Bal 2011, 19:37
Įrenginys: Huawei MediaPad M6 8.4
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 178
Gavo padėkų: 408
Kontaktai:

#2

Standartinė bronxitas » 10 Bir 2016, 17:15

Galiu nuramint ar pradžiugint, android įrenginiams nėra virusų! :) Ir jų neįmanoma pasigaut!
O ką daugelis vadina virusais (nors tai ne virusai), yra "negeros" programėlės, kurios vogia asmeninius duomenis. Iš google play tokias programėles pasigauti sunku, nes google prieš įdėdama į parduotuvę visas patikrina ir jei kyla neaiškumų, jas tiesiog atmeta. Tačiau pasitaiko vienetiniai atvejai, kai tokios programėlės "praslysta" pro patikrinimą, tačiau vartotojai greit pradeda raportuoti apie jas ir google akimirksniu jas pašalina. Didesnė tikimybė jas pasigauti diegiant apk kažkur surastus internete, kur jų kilmė neaiški ir puslapis gausiai nepatikimas.
Kadaise buvau ant tokios užsirovęs, kuri buvo pasislėpusi po nekalto žaidimo pavadinimu. Ji aišku paprašė root teisių, suteikiau ir kad dėjo siųsti sms trumpais mokamais numeriais... pasisekė, kad tie numeriai buvo ne lietuviški, tai nenukentėjau, nes sms niekur nenuėjo :)

Pas tave greičiausiai problema labai paprasta ir itin lengvai išsprendžiama :) tiesiog užsipildė įrenginio laikinoji atmintis (cache) arba/ir data aplankas, gal net ir vidinė atmintis. Dėl to nieko naujo nebetelpa ir viskas stringa net iki programėlių nulūžimo!
Sprendimas paprastut paprastutėlis -> padaryti daugiau vietos:)
Laikinųjų failų valymas CCleaner, nemokama, savo darbą atlieka itin gerai ir greitai. SD Maid pro įdealus variantas, tačiau ji mokama ir pilnas jėgas įgauna jei įrenginys rootintas.
Data skirsnio valymas, pažiūrėk įrenginio nustatymuose kiek likę laisvos vietos programėlėms, jei mažiau nei 10%, pats laikas išmest lauk nereikalingas/nenaudojamas programėles. Yra ir kiti būdai, kaip sisteminių programėlių atnaujinimų įdiegimas į system skirsnį ar programėlių perkelimas į sd kortelę, tačiau čia galima sugriaut viską, tad tai geriau lai daro pažengusieji naudotojai.
Sd kortelės/vidinės atminties laisvinimas: kuo daugiau laisvos vietos, tuo geriau. Tačiau tai gal ne visad gudru, geriau laikyti ją neužpildytą iki pat pat, o palikti vietos, nes maža kas... programėlės veikdamos mėgsta pasidėti laikinus failus ir joje, tačiau po panaudojimo pamiršta juos ištrinti, nes o maža kas :) CCleaner ir SD Maid čia irgi pravalo.

Na dar yra tokis blogis kaip .thumbnails: jis guli dažniausiai DCIM aplanke ir vis didėja ir didėja, tai jį galima ir rankikėmis ištrinti ir aukščiau paminėtos programėlės taip pat moka jį naikint. Ten slepiasi ne tik nuotraukų miniatiūros, tačiau ir programėlių paveikslėlių miniatiūros... pačiam teko matyt savo ragelyje, kaip šita bjaurastis viršijo 5GB. Jį trinti ne tik, kad galima, tačiau net ir būtina.

Reziume: praktiškai visi, anksčiau ar vėliau, susiduria su šia bėda (net ir kompiuteriuose su win os), sistemos pačios nemoka šalinti šių reikalų, tad reikia rūpintis patiems savo šiukšlėmis, gerai, kad tam turime įrankius ;)

Kodėl paminėjau būtent šias dvi programėles? Ogi todėl, kad teko (ne per vienerius draugystės su android metus) ieškoti patogių sprendimų šiam reikalui ir šiai dienai atradau gudriausias. Didžiausią blogį, kokį pavyko užmatyti tai CM Clean Master, o tu dieve mano koks brudas... taip, valo, bet su šitokiu agresyviu reklamos pakišinėjimu ir nežmoniškai sodinama baterija dar neteko susidurti... daugiausiai bateriją ryjančių programėlių trejetuke užima garbingą pirmą vietą! Aplenkė net facebook, kuris pasižymi itin greitu įrenginio baterijos eikvojimu :) na nei to, nei to nenaudoju :)

Mdas... prirašiau :)

Sent from my ragelis


Nemėgstu asmeninių žinučių! Galbūt perskaitysiu, bet didelė tikimybė, kad neatrašysiu. Savo klausimus uždavinėkite tam skirtose temose.
Huawei MediaPad M6 8.4 LTE + Nvidia Shield Gaming Edition + Dell Chromebook 3189

Atsakyti

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių