Pirmoji pagalba renkantis Android telefoną

Ši tema skirta Android įrenginių pasirinkimo palengvinimui. Joje užduodame su tuo susijusius klausimus,
Atsakyti
Vartotojo avataras

Temos autorius
bronxitas
CEO
Pranešimai: 14643
Užsiregistravo: 02 Bal 2011, 19:37
Įrenginys: Huawei MediaPad M6 8.4
Miestas: Vilnius
Suteikė padėkų: 184
Gavo padėkų: 426
Kontaktai:

Pirmoji pagalba renkantis Android telefoną

#1

Standartinė bronxitas » 06 Lie 2016, 13:14

Turbūt pats sudėtingiausias klausimas Android istorijoje - Kurį telefoną išsirinkti iš tokio asortimento

Pabandysiu trumpai išdėstyti į ką reikėtų atsižvelgti renkantis.

Viso reikalo sudėliojimui pasinaudosiu gsmarena.com puslapiu ir jo informacijos pateikimo būdu (pakankamai senas puslapis ir itin išsamus bei tikslus)

NETWORK Technology Tinklo technologija
PaslėptukasRodyti
GSM / HSPA / LTE - Kadangi įrenginys perkamas iš oficialios parduotuvės/operatoriaus, tai belieka tik pasitikrinti ar palaikomas spartusis LTE internetas. Jei reikalingas itin spartus internetas, reikia atsižvelgti, kad įrenginys jį palaikytų. Kas perka iš užsienio parduotuvių (ebay, aliexpress ar kitų, čia jau patys pasitikrinkite ar įrenginys veikia Lietuvoje naudojamais dažniais bei palaiko Lietuvoje naudojamas technologijas. Kiekvieno operatoriaus puslapyje ši informacija pateikta. Kiekvieno operatoriaus dažnių technologijos padengimą Lietuvoje galite pamatyti čia.
Dimensions Išmatavimai
PaslėptukasRodyti
Aukštis x Plotis x Gylis mm - Aktualu lyginant telefonus tarpusavyje, ar jei sugalvosite į kur nors montuoti ar turite dėkliuką į kurį norite įdėti
Weight Svoris
PaslėptukasRodyti
Aktualu palyginime
Build Koprpusas
PaslėptukasRodyti
Matote koks jis - aliuminis, plastikinis, apsauginis Gorilla stiklas nugarėlėje
SIM
PaslėptukasRodyti
Matote kokio tipo/dydžio dedasi SIM kortelė, bei kiek jų dedasi. Taip pat ar gali veikti vienu metu
DISPLAY Type Ekrano tipas
PaslėptukasRodyti
Super AMOLED/IPS/MVA - šioje vietoje daug nuomonių. Pagal paskutinius matavimus, Super AMOLED ekranai dedami į Samsung S7 jau atkuria maksimaliai tikroviškas spalvas, tuo pagaliau aplenkdama IPS technologijos ekranus. IPS technologija - labai aukštas spalvų atkūrimo tikroviškumas. Kadangi ekranas pašviečiamas iš galo, sunaudojama daugiau energijos. Energijos sunaudojimas nepriklauso nuo rodomo vaizdo. Super AMOLED - naujausi ekranai dedami į Samsung flagmanus jau atkuria tikroviškiausias spalvas. Senesnės technologijos ekranai pasižymi itin ryškiomis spalvomis. Kuo daugiau ekrane juodos spalvos, tuo mažiau sunaudojama energijos, nes šviečia tik taškeliai, kurie rodo vaizdą, dėl to itin geras juodos spalvos pateikimas.
Size Dydis
PaslėptukasRodyti
Ši vieta viena svarbiausių renkantis įrenginį, kuo didesnis ekranas, tuo patogiau žiūrėti media turinį, naršyti, žaisti žaidimus. Tačiau, kuo didesnis ekranas, tuo didesnis įrenginys (dažniausiai), tad ar bus patogu jį nešiotis kišenėje? O naudotis viena ranka? Tad prieš pasirenkant dydį, reikėtų bent palaikyti rankoje tokio ar panašaus dydžio įrenginį ir nuspresti ar ne per didelis, o gal per mažas, ar pats tas? screen-to-body ratio kiek procentų įrenginio dydžio sudaro ekranas - pakankamai svarbus parametras, nes kai kurie gamintojai (HTC, Huawei, Lenovo ir dauguma neaiškių kinietiškų gamintojų), mėgsta didelius korpusus, o kiti (LG G2/G3/G4, Samsung Galaxy S6/S7 ir keletas kitų gamintojų) stengiasi padaryti kuo mažesnį korpusą, tad reikėtų atkreipti dėmesį ir į įrenginio išmatavimus.
Pavyzdys, kai telefonas su didesniu ekranu fiziškai mažesnis bei lengvesnis už tiesioginį konkurentą
Resolution Raiška
PaslėptukasRodyti
Šioje vietoje siūlyčiau vengti kraštutinumų, dideliame ekrane su žema raiška bus nepatogu skaityti tekstą, vargins akis, tuo tarpu įrenginyje su itin aukšta raiška bus gerokai apkraunama vaizdo plokštė, dėl to trumpiau laikys akumuliatorius. Gerai jei itin aušta raiška flagmanuose, kurių spartūs lustai su ja nesunkiai susitvarko, tačiau pasitaiko atvejų, kai įrenginiui pakankamai sunkiai sekasi apdoroti tokią aukštą raišką, dėl to jis striginėja, kaista, bei akumuliatoriaus įkrovimo lygis tiesiog tirpsta akyse.
Kaip pavyzdys galėtų būti LG G3, kur raiška per didelė esamam lustui. Tokių pavyzdžių galima rasti ir daugiau.
Kitas kraštutinumas Lenovo Phab2, tokio dydžio ekranui raiška gerokai per maža. Pasitaiko ir įrenginių su 5,5+" ekranais ir 480x800 raiška.
Protection Apsauga
PaslėptukasRodyti
Jei yra ekrano apsauga jau gerai ir kuo ji stipresnė, tuo tik geriau
PLATFORM OS Operacinė sistema
PaslėptukasRodyti
Kuo aukštesnė Android versija, tuo geriau. Programėlių kūrėjai vis tobulina savo programas ir pritaiko jas vis naujesnei Android versijai. Dažnu atveju pamiršta arba tiesiog atsisako senesnių Android versijų palaikymo. Tad jei šiai dienai jau išleista Android 6.0 versija ir 7.0 ne už kalnų, tuomet tikrai negudru būtų rinktis įrenginį su senesne nei 2 kartos Android sistema. Šiandien programėlė veiks, o ryt jau nebe, o įrenginys juk dar visiškai naujas! Dėrėtų atkreipti dėmesį į įrenginio gamintojo leidžiamus operacinės sistemos atnaujinimus. Jei tai bus žinomo gamintojo naujausias flagmanas, tuomet šioje vietoje viskas tvarkoje. Tačiau renkantis vidutinės/žemos klasės ar netaip gerai žinomo gamintojo įrenginį, galime susidurti su neatnaujinimo ar nepalaikymo problema. Kas tai yra? Itin dažni atvejai, kai gamintojai išleidžia įrenginį su X Android versija ir jos nebeatnaujina, sakykim tebunie ne naujausia Android versija, tačiau, kai susiduriate su operacinės sistemos pastoviomis problemomis, kurios gali būti išspręstos paties gamintojo atnaujinimu ir jis nenaujina. kas tuomet? Bėda...
Šioje vietoje sparčiausiai atnaujinami Nexus įrenginiai, visą jų palaikomą laikotarpį.
Chipset Lustas
PaslėptukasRodyti
Qualcomm - populiariausias, tad dauguma programėlių gamintojų pirmumą teikia šiam ir yra didelė tikimybė, kad įrenginys turintis šio kūrėjo lustą veiks tinkamai. Šie lustai skirstomi į klases: 8xx - sparčiausi, dedami į flagmanus (problematiškas 810, nes neišspręsta perkaitimo problema. 6xx - vidutiniokai, kurie dar gali "patempti" aukštų reikalavimų žaidimus. 4xx - darbiniai, žaidimus pažaisite tik paprastučius, tačiau savo darbą atlieka. 2xx - montuojami išmaniuose laikrodžiuose, tačiau kai kurie gamintojai sugalvoja dėti juos į telefonus...
Exynos - jei jis Samsung telefone, tuomet problemų neturėtų kilti, nes pagal įrenginio klasę jie atitinkamai deda ir lustą. Jei šie lustai kitų gamintojų įrenginiuose, tada derėtų atidžiai aiškintis kokios bėdos nusimato...
Mediatek/MTK - anksčiau buvo daug bėdų, net tai pakankamai naujas "žaidėjas", tačiau su naujais lustais viskas eina į gerą pusę (X10/P10 ir naujesni)
Intel - gigantas kuris bandė įsiveržti su dideliu trenksmu į šią rinką, tačiau taip ir nepavykus jos užkariauti pasitraukė nuleidęs uodegą iš kovos. Programėlių palaikymas/suderinamumas skurdus.
Kiti - HiSilicon Kirin, Allwiner, RockChip, Ti OMAP ir t.t. suderinamumas su programėlėmis miglotas, Android versijų atnaujinimai taip pat.
GPU Vaizdo plokštė
PaslėptukasRodyti
Pas pagrindinius lustų gamintojus šioje vietoje viskas gerai - vaido plokštės našumas atitinka procesoriaus spartą. Tačiau yra du žaidėjai, kurie išsiskiria keistu nesuderinamumu: MTK ir Intel -> našus procesorius + silpna vaizdo plokštė.
MEMORY Card Atminties kortelė
PaslėptukasRodyti
Čia jau lieka patiems spręsti, reikalinga ji ar ne. Įrenginių gamintojai jau deda hibridines jungtis, į kurią galima įdėti arba antrą SIM kortelę arba atminties kortelę. Tiesa kai kurie, vis dar atsiako atminties kortelių palaikymo, tuomet derėtų pasirinkti modelį kuriame kuo daugiau vidinės atminties. Nuo Android 4.4 versijos Google uždraudė programėlėm įrašymą į išorinę atminties kortelę, tačiau gavus root teises, tai nesunkiai sutvarkoma.
Internal/RAM Vidinė atminits/Operatyvinė atmintis
PaslėptukasRodyti
Kuo daugiau vidinės atminties tuo geriau, o jei papildomai dedasi ir atminties kortelė - išvis nuostabu. Derėtų atminti, kad visos gamintojo nurodytos atminties nepasieksite savo duomenų saugojimui, juk dar nemažai vietos užima pati Android operacinė sistema. Kuo daugiau programinių galimybių įdeda gamintojas tuo mažiau vietos lieka jūsų saugomiems failams. tad jei įrenginys su 16GB vidinės atminties, tai bus gerai jei jums bus palikta bent 10GB.
Operatyvinė atmintis - padoriam Android sistemos veikimui pakanka ir 1GB (neskaitant, kad procesorius nebus itin silpnas), tačiau jei norima išnaudoti kuo daugiau android galimybių, tuo pačiu ir daugiaprogramiškumą (multitasking), jos reikėtų tikrai daugiau. 2GB tikrai nebloga pradžia ir jos užtenka beveik viskam (jei gamintojas aišku nepridėjęs papildomų programinių galimybių (kaip, kad Samsung su savo TouchWiz, kiek bebūtų RAM, jos vistiek truks. Nuo Galaxy S6 pastebima pažanga, bet kol kas tik flagmanuose). Tačiau jei esame pažengę naudotojai ir įrenginys neskirtas tik skambinimui ar naršymui internete, tuomet ir 3GB dar neriba. Tačiau prie tokių norų jau ir Procesorius bei vaizdo plokštė turi būti stiprųs, kitaip neišnaudosite viso potencialo. Gamintojai vis dar gudrauja, tad neužmikite, įdeda silpną lustų rinkinį ir daug operatyvinės atminties. Iš tokio reklaminio triuko tikrai naudos nebus, tik išmesti pinigai.
CAMERA Primary Pagrindinė kamera (dažniausiai galinė)
PaslėptukasRodyti
Mitas, kad kuo daugiau megapikselių, tuo kokybiškesnė nuotrauka sugriautas jau seniai. Ar dar tikite?
Pagrindiniai parametrai, kurie lemia nuotraukos kokybę tai Matricos taškelio dydis, kuo jis didesnis, tuo teisingesnė bus priimama spalva. Optika - Telefone pakankamai sudėtinga įdėti gerą optiką, tad visi sukasi kaip gali. Nokia anksčiau dėjo Carl Zeis optiką (apie vaizdo jutiklio dydį neužsimindavo), matėte, kad nuotraukos pakankamai geros buvo. Huawei pabandė visus apgauti, kad į savo P9 modelį deda Leica optiką, tačiau paaiškėjo, kad optiką gamina kiniečių kompanija, kuri turi Leica licenciją, tačiau pati optika tiek ir bendro turi su garsia Leica kompanija.
Šioje vietoje geriausia būtų internete ar tame pačiame gsmarena.com puslapyje pažiūrėti pavyzdžius ir nuspręsti. Tenkina ji ar ne.
Optinis stabilizavimas bei lazerinis fokusavimas tikrai palengvins fotografavimą, nes padidėja tikimybė, kad gauta nuotrauka bus neišplaukusi.
Secondary Antra kamera
PaslėptukasRodyti
Dažniausiai priekinė kamera ir jos parametrai
BATTERY Akumuliatorius
PaslėptukasRodyti
Kuo talpesnis, tuo geriau - ilgiau galėsite naudotis telefonu nuo vienos įkrovos. Mobiliuose įrenginiuose tikrai aktualus parametras, nebent papildomai norite nešiotis PowerBank.
Tikrai smagu, kai įrenginys palaiko itin greitą įkrovimą - Qualcomm Quick Charge, MTK PUMP Express ir t.t.
Papildomos jungtys
PaslėptukasRodyti
3.5mm jack - Ausinių lizdas
WLAN - šiandien įrenginys tikrai turėtų palaikyti n standartą, o dar geriau, kad ir ac
Bluetooth - belaidė jungtis laisvų rankų įrangai, kolonėlei ir dar daug kam
GPS - vietos nustatymas.
Radio - FM radijas
USB - USB jungties tipas
Sensors Jutikliai
PaslėptukasRodyti
Fingerprint - piršto atspaudų skaitytuvas
Accelerometer - reaguoja į įrenginio pavertimą, skirtas automatiniam ekrano pasukimui, kartais žaidimams
Gyro - giroskopas, reaguoja į įrenginio sukimąsi, aktualus naudojant VR akinius
Proximity - artumo jutiklis, išjungia telefono ekraną pridėjus jį prie ausies
Compass - kompasas
Barometer - Barometras
Šioje temoje aptariame tik aktualius telefono rinkimosi parametrus.
Pačių telefonų rinkimosi neaptariame!


Nemėgstu asmeninių žinučių! Galbūt perskaitysiu, bet didelė tikimybė, kad neatrašysiu. Savo klausimus uždavinėkite tam skirtose temose.
Huawei MediaPad M6 8.4 LTE + Nvidia Shield Gaming Edition + Dell Chromebook 3189

Atsakyti

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių