Google Cardboard

Google Cardboard – virtuali realybė, kurią būtina išbandyti

Nuo seno žmonės svajojo apie virtualią realybę (VR). Kai bandai tai įsivaizduoti, atrodo, kad tai turėtų būti kažkas panašaus į labai brangų  aukščiausių technologijų įrenginį, kuris kainuoja begalę pinigų ir turbūt yra visai nepraktiškas.

Google darbuotojai manė tą patį. Jie ieškojo būdų kaip tokį įrenginį pagaminti daug paprasčiau ir pigiau. Kas galėtų pagalvoti, kad Google sugalvos pagaminti VR akinius iš to, kas mums seniai pažįstama – paprastas gabalas kartoninio popieriaus. Ir tai padarė.

Google Cardboard – skamba gan juokingai ir nepanašu į rimto įrenginio pavadinimą, tačiau šis paprastas „kartono gabalas“ jūsų telefoną pavers į stebėtinai gerai veikiantį 3D vaizdo įrenginį. Jei jūs ieškote pigaus būdo praplėsti telefono galimybes ir norite išbandyti virtualią realybę, šis gaminys tikrai vertas jūsų dėmesio!

Google Cardboard

Kaip atsirado Google Cardboard?

Google Carboard yra dalis „20% projekto“, kompanijos politika kai Google darbuotojai gali skirti dalį darbo laiko kitiems projektams, nesusijusiems su jų tiesioginiu darbu. Šis projektas tapo ypač sėkmingu, kurio dizainą šiandien kopijuoja kitos kompanijos, gamindamos šį pigų ir paprastą įrenginį, pritaikydamos jį savo poreikiams.

Kas yra Google Cardboard? Tai tiesiog dizainas. Jūs galite ne tik nusipirkti, bet ir pasigaminti patys panaudojant kartono gabalą ir 40mm lęšius, kurie sukurs 3D efektą. Taip pat reikalingi magnetai ir lipni velkro juosta. Šabloną rasite čia.

Į įstatytą telefoną žiūrima per lęšius. Naudojant specialiai tam pritaikytas programas, galėsite pasinerti į virtualią realybę.

Kaip tai veikia?

Google Cardboard veikimo principas paprastas, tai tiesiog žiūrėjimas į jūsų telefoną per optimalų atstumą nuo lęšių. Naudojant specialiai pritaikytas programas lęšiai, perduodami skirtingą vaizdą kiekvienai akiai sukuria 3D efektą. Sukiojant galvą į šonus arba aukštyn/žemyn, giroskopo pagalba vaizdai taip pat keičiasi, taip sukuriamas efektas, kad jūs esate būtent toje vietoje kaip rodoma ekrane ir žvalgotės kaip įprastai. Pavyzdžiui pasinaudojus programa „Paris VR – Google Cardboard„, jūs galite „pasivaikščioti“ Paryžiaus gatvėmis ir žvalgytis į visas puses.

Kam reikalingi magnetai? Iš pradžių atrodo, kad tai papildomos kartoninio daikto tvirtinimo detalės. Tikrai ne! Tai mygtukai! Vienas įstatomas vidinėje pusėje, kitas išorinėje. Naudojantis įrenginiu jūs negalite paliesti telefono ekrano, nes jis yra kartoninės dėžutės viduje. Taigi, išorėje esantį magnetą pirštu paslinkus žemyn, telefonas, naudojant magnetometrą, kuris atsakingas už kompaso darbą, tai traktuoja kaip ekrano paspaudimą, atleidus pirštą nuo magneto jis grįžta į savo pradinę padėtį, prikibdamas prie vidinio magneto.

Ką jis gali?

Google Cardboard veikia su daugybe programų, įskaitant žaidimus, video medžiagą ir t.t. Su Google Earth programa galėsite nuskristi kur tik panorėję. Arba išbandykite Youtube, kuriame taip pat rasite specialiai sukurtų 3D video, kurie tikrai jus įtrauks.

Google Cardboard

Kur galima įsigyti?

Lietuvoje turbūt paprasčiausias būdas įsigyti iš asociacijos „Menų miestas“, kaina vos 5,50 €. Pristatymas visoje Lietuvoje nemokamas.

Ne Lietuvoje gyvenantys gali įsigyti čia.

Kol kitos kompanijos kuria brangius virtualios realybės įrenginius, Google įrodė, kad tam reikia viso labo išmanaus telefono, kurį jūs ir taip turite, suderinamos programos ir „pasidaryk pats“ rinkinio.

Specialiai pritaikytas programas apžvelgsime kituose straipsniuose.

Ką manote jūs? Išbandysite šį ar lauksite aukštesnių technologijų įrenginių virtualios realybės potyriams?

2 thoughts to “Google Cardboard – virtuali realybė, kurią būtina išbandyti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.