HTC G1 Lietuvoje!

Gal kiek per skambi antraštė – kol kas niekas iš lietuviškųjų mobiliojo ryšio operatorių apie prekybą telefonais su Android dar nepranešė. Tačiau aš vakar sulaukiau lapelio iš pašto apie atkeliavusį siuntinį iš JAV ir, po rytinio pasistumdymo pašte ir pokalbių su malonia teta muitinėje, T-Mobile G1 jau ant mano stalo.

Kultūringoje pakuotėje su T-Mobile ir Google simbolika įprastas rinkinys: telefonas, akumuliatorius, krautuvas, USB kabelis ir ausinės. Beje, internete buvo skelbiama, kad į pirmąsias G1 pakuotes ausinės nepateks, („dar derinama gamybos linija“ ar pan.) tad esu visai patenkintas jas radęs. Šalia – kelios knygutės su aprašymais kaip įjungti ir naudotis telefonu ir dvigubai tiek puslapių ispėjimų, kad telefonas netinka maistui ir kišti į mikrobangę jo negalima. Taip pat pridedamas patogus minkštos medžiagos dėklas – labai geras daiktas norint išsaugoti telefoną gražų, be to, gan stilingai atrodo.

Apie vartotojiškas G1 savybes Internete jau nemažai prirašyta, todėl apie tai vėliau. Pirmiausia „žemiškos“ aktualijos – pirmas telefono įjungimas ir atrakinimas.

Įjungus, telefonas, kaip įprasta, paprašo SIM kortelės PIN kodo. Toliau ekrane pasirodo Android robotukas, kurį reikia paspausti norint ką nors daryti toliau. Po to atsiranda langelis prašantis įvesti „SIM card unlock code“. Tai kodas, kurį galima gauti paskambinus į T-Mobile ir užsiregistravus klientu. Kurgi ne. Einam į Unlock your G1 . Kad užsisakyti kodą užtenka žinoti savo telefono IMEI – būna užrašytas ant pakuotės, jei jos po ranka nėra, jį telefonas parodys „emergency dial“ langelyje surinkus *#06#. „Unlock your G1“ dirba pagirtinai, kodą gavau po kelių valandų nuo užsakymo pateikimo, kas dar labiau patiko – kad jis suveikė!

Sekanti kliūtis link Android palaimos – Google login dialogas. Pirmą kartą įjungus, telefonas iškart siūlo „įsiloginti“ į savo Google accountą arba susikurti naują. Deja, jokio kelio aplink šį žingsnį nėra – juk čia „Googlephone“ – jei nenori „logintis“ arba registruotis nauju vartotoju į Google, gali telefoną nebent išjungti ir padėti į šalį, jokios kitos funkcijos nebus prieinamos. Reikalą komplikuoja tai, kad prisijungti prie Google iš karto nepavyks, kadangi prisijungimui reikalingas 3G arba GPRS ryšys, o telefone „iš gamyklos“ sukonfigūruoti tik T-Mobile duomenų prieigos parametrai. Spaudžiame „Menu“, pasirenkame „APN Settings“ (o ką daugiau rinktis, tai vienintelė „opcija“) ir įvedame savo duomenų prieigos tiekėjo konfigūravimo parametrus. Po kažkelinto bandymo (užtruko susirasti visas reikalingas parametrų reikšmes, vėliau būtinai surašysiu instrukciją pažingsniui, gal kam susitaupys laiko) telefonas pagaliau prisiregistravo su Google, valio, veikia!

Reikės dienos-kitos arčiau susipažinti su G1 ir Android, tad pradžiai tik keletas pirmų pastebėjimų:

  • Telefonas realybėje atrodo ir rankoje juntamas gerokai solidžiau, nei buvo galima spręsti iš nuotraukų. Ekrano slankiojimo mechanizmas solidus ir tvirtas.
  • Patogi klaviatūra, tekstą galima rinkti greitai ir gana tiksliai, įpratus korekcijų skaičius turėtų būti minimalus. Patiko atskiras mygtukas @ simboliui. :)
  • Valdymas ratuku – pasaka kai reikia „scrollinti“ puslapius arba funkcijų/savybių sąrašus.
  • Ekrano jautrumas lietimui pasirodė kiek mažesnis nei „pagrindinio konkurento“.
  • Kartais atrodo, kad telefonas neapsisprendžia, ar nori būti valdomas lietimu ar ratuku, o abu vienu metu retkarčiais neveikia.
  • Nėra vaizdo pasukimo priklausomai nuo aparato padėties. Jei klaviatūra išskleista (arba groja YouTube filmukas) – vaizdas horizontalus, kitu atveju – vertikalus. Hmm.. galėtų būti geriau.
  • Operacinė sistema palieka dvejopą įspūdį. Matyti, kad jos galimybės tikrai neribotos. Tačiau programų kūrėjams dar nebuvo pakankamai laiko jas realizuoti. Net bazinio paketo programose trūksta elementarių funkcijų (arba nesugebėjau jų rasti, kas jau savaime nelabai gerai) – pvz. nera „Mark All Read“ el. pašto programoje ar net tame pačiame Gmail (!), primityvus kalendorius, žadintuvas ryte užbliauna gerai, tačiau kad išjungti reikia atrakinti ekraną – visi namiškiai per tą laiką pašoka iš lovos. OS sparta nebloga, programos atsidarinėja greitai, nors „negamyklinėse“ programose iš Android Market uždelsimų pasitaikė.
  • Google „firminis“ paprastumas ir vedimas „už rankytės“ kartais erzina, pvz. konfigūruojant pašto dėžutę niekaip nepaleidžia kol nenurodysi SMTP serverio, o jei nežinai – nebus ir POP3.

15 thoughts to “HTC G1 Lietuvoje!”

  1. Laba diena! ;)
    Ar sitas postas buvo rasomas naujuoju telefonu? Jeigu taip gan idomiai skamba elementari klaida aprasyta eiluteje apie klaviaturos patoguma :D

    „Patogi klaiviatūra, tekstą galima rinkti greitai ir gana tiksliai“ – patogi kas? :D

  2. Ačiū už korekciją, Vasiuk, pataisyta. :)
    Tekstą rinkau ne telefonu, turbūt dėl to ir įsivėlė. :D

  3. Geras! Lietuviškas Android blogas – smagu…

    Matau turi JAV veriantą, nes Anglijos rinkai skirtas atrodo kitaip (sudėsiu savo nuotraukas vėliau).

    Gal jau netyčia radai kaip pasireguliuot klaviatūrą, kad lietuviškai spausdint eitų? Spėju, kad viskas sukišta kokiam vienam faile, bet niekaip nieko panašaus kol kas neatkasu.

  4. Sveikas Karoli,

    taip, čia Amerikietiškas variantas, labai skubėjau pirkti… :)

    Dar neišsiaiškinau dėl lietuviškų raidžių, bet reikės būtinai pasidomėti.

  5. Sveikas,
    sveikinu su pirkiniu. Kaip tik ir pats ruošiuosi pirkti. Neapsisprendžiu tik ar iš US ar iš UK pirkti. Iš US pigiau (tiesa, dar bus muitas), bet UK rinkoje galima įsigyti baltą modelį, kuris man gražiau žiūrisi už juodą. Ar yra kokių dar papildomų skirtumų tarp šių versijų?

    Ir by the way, ar daug srauto suryja nuolatinis suderinamumas su Gmail tarnybomis? ta prasme, jei tarkim perdaug internetu nesinaudoji, kiek maždaug per dieną susiurbia nuolatinis Gmail pašto ir panašiai tikrinimas?

  6. Labai norisi ir man tokį įsigyti :)
    Bet, kas vyksta tada kai nesi prisijungęs prie WiFi ar per mobilųjį internetą? Kontaktai iš debesų kažkokių būdų sulenda į telefoną (gal guli RAM’e?)
    O pvz jei turi porą naudojamų acc gmail’o? Kokie variantai tada? :)

  7. Audriau, iš UK bus ir pigiau (nėra muito) ir gerokai greičiau.

    Traffic report’o telefone niekur neradau, reikės pažiūrėti namų routerio statistiką kiek ir ko keliauja per wireless.

    Liudai, kontaktai “sulenda” kai būni prisijungęs, o kai esi ne Wi-Fi zonoje telefonas persijungia i 3G, jei ir jo nėra į EDGE, blogiausiu atveju GPRS. ;) Taip, kontaktai reziduoja RAM’e. Vienu metu gali naudotis tik vienu Gmail accountu, be to, telefonas prie jo prisiregistruoja “visiems laikams”, .t.y atsijungti ir prisijungti prie kito galimybės nėra (tiksliau, nėra oficialiai, tuoj parašysiu kaip tai apeiti :))

  8. Automatinį sinchronizavimą galima išjungti ir sinchronizuoti tik kai pačiam norisi, taip taupant srautą.

    O skirtumas tarp UK ir US versijų yra dizaino elementuose (smulkmė) bei programinėje įrangoje. JAV versija dažniau atnaujinama, nes aš į savo UK versiją dar nesulaukiau atnaujinimo.

  9. Sveiki,

    Norejau paklausti ar veikia GPS? :)
    Planuoju pirkti telefona si menesi, bet esu skaites, kad ne visos funkcijos veikia su T-Mobile telefonu.

  10. Dar klausimelis: kur pirkot G1 ir kiek kainavo?
    Per eBay randu po mazdaug 400-500usd + shipping. Cia normali kaina, ar galima ir pigiau rasti?

    Gal galit kokiu patarimu duoti renkatis G1? Ar apsimoka imti iskarto unlocked?

  11. Aš pirkau amerikietiškame eBay. Tavo nurodyta kaina normali, tik nepamiršk įskaičiuoti muito.

    Nors prie aprašymo perkant buvo parašyta “unlocked”, bet gavau neatrakintą, teko “investuoti” dar $23 ir nusipirkti kodą.

  12. Vaidai, gal zinai koks muitas yra ir kur ji sumoketi reikes (nesu patyres siuntimuose is uzsienio)?

    O ar veikia GPS?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.