Kaip efektyviausiai išnaudoti išmanaus telefono USB lizdą

Mobilūs įrenginiai jau seniai iš elementarios susisiekimo priemonės pavirto galingu instrumentu, kurio pagalba galite atlikti galybę užduočių, tokių kaip žaidimai, bendravimas, darbas su ofiso programėlėmis, įskaitant net grafikos redagavimą, multimedija turinio peržiūrą ir dar daug, daug, daug visko… Vienok, išmanūs telefonai ir planšetai stipriai pralaimi stacionariems įrenginiams dėl papildomų įrenginių bei išorinių saugyklų pajungimo galimybės.  Dalinai tam trukdo vienintelė micro USB jungtis ar naujoji USB Type-C. Laimei, rinkoje galime rasti aksesuarų, kurių pagalba panaikinama priklausomybė šiems standartams.

usb otg

 

Kaip jau supratote kalba eina apie USB OTG, kuri micro USB lizdą paverčia pilnaverčiu USB lizdu. Tokiu būdu prie išmaniojo telefono galima prijungti kamerą, žaidimų valdymo pultelį, klaviatūrą ir dar galybę įvairiausių dalykų. Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir planšetų su Android OS palaiko USB OTG „tiesiai iš dėžės“, vienok šiuo funkcionalumu naudojasi toli gražu ne visi.

Kairėje USB-C, dešinėje micro USB jungtys

372

 

USB OTG perėjimų pasirinkimas rinkoje pakankamai didelis, galima rasti ir itin kompaktiškų sprendimų, ir su ilgesniais laidukais bei papildomomis jungtimis (lizdais). Dėrėtų atkreipti dėmesį, kad pajungus USB OTG perėjimą reikėtų atsargiau elgtis su įrenginiu, nes padidėja rizika išlaužti USB jungtį.

Kampinis
Tiesus

Progresas nestovi vietoje ir prekyboje vis atsiranda naujų sprendimų. Vienas iš jų perėjimas iš mums visiems įprastos USB jungties į micro USB jungtį, taip be USB OTG kabeliuko galėsite naudotis reikiamu įrenginiu.

Paskutiniu metu gamintojai atsisako išmaniųjų telefonų ir planšečių atminties praplėtimo atminties kortele siūlydami įrenginius su talpesne atmintimi ar rekomenduodami naudoti debesų saugyklas. Tačiau pajungę atmintuką per USB OTG galėsite naudotis beveik neribotu atminties kiekiu (priklausomai nuo to kiek atmintukas, ar keletas jų, turi talpos, arba jungsite išorinį kietąjį diską su papildomu maitinimu), taip neeikvodami mobiliaus interneto gigabaitų (į atmintuką įsirašykite kiek telpa filmų ir kelionėje žiūrėkite juos, tuo tarpu išmaniojo telefono atmintį palikite kelionės nuotraukoms).

Atmintukas su USB-A ir micro USB jungtimis

Ir tai dar ne viskas!

USB OTG jungtimi galite prisijungti žaidimų valdiklį ir patogiai žaisti jūsų pamėgtus žaidimus.

maxresdefault

Išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse USB jungtis naudojama ne tik įkrovimui ar įrenginio prijungimui, tačiau ir vaizdo/garso informacijos perdavimui į didesnį ekraną, turintį skaitmeninį įėjimą HDMI. Šis jungimo būdas vadinamas MHL („Mobile High-Definition Link“).

MHL perėjimas Micro-USB į HDMI

USP_MHL

MHL4-970-80

Tačiau nepamirškime, kad technologijos vis juda pirmyn ir ateitis priklauso debesų talpykloms. Kas vis dar su tuo kovoja, ar dar tuo nesinaudoja turi pasirinkimą – USB OTG!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.