Nexus 6P apžvalga

Nexus 6P apžvalgų internete galima rasti labai daug. Vienur parašyta kokie jo privalumai, kitur kokie trūkumai, tačiau ne visada būna aišku kokia yra „vartotojo patirtis“ (angl. user experience). Atsiprašau, bet neradau tinkamesnio apibūdinimo. Šioje apžvalgoje pabandysiu aprašyti savo įspūdžius. 

Nebandysiu eilinį kartą nupasakoti visų techninių charakteristikų, o pradėsiu nuo to, kas iškart krenta į akis – nuo dydžio. Telefonas didelis. Jis tikrai didelis. Prieš tai turėjau Nexus 5, ir kai laidykamas jį vienoje rankoje dar galėdavau parašyti SMS, tai 6P man reikia laikyti dviem rankom. Man dingo pojūtis, kad laikau „telefoną“, bet neatsirado ir kad laikau „planšetę“. Kai telefonas kelnių kišenėje būna sudėtinga pritūpti. Po Nexus 5 šis yra mažiau patogus dydžio prasme. Kodėl pasiryžau tokiam dideliam? Juk žmonės naudojasi Samsung Note’ais, ir patenkinti. Tikėjau, kad įprasiu, bet, panašu, tas tai man užtruks.

Žiūrint į Nexus 6P ekraną po Nexus 5 nebuvo „Wow!“ efekto nei spalvų, nei ryškumo prasme, tačiau iš karto pastebėjau, kad jie skiriasi savo technologija. Nexus 6P turi AMOLED ekraną, kuriame aktyvūs būna tik tie pikseliai, kurie reikalingi, priešingai nei Nexus 5, kur buvo aktyvus ir apšviečiamas visas ekranas. Tai ypač pastebima tamsoje.

Be ekrano priekinėje telefono pusėje yra puikūs garsiakalbiai. Jie yra du. Vienas viršuje, kitas apačioje – ten pat kur mikrofonas. Buvau labai maloniai nustebintas, kai išgirdau stereo garsą žaisdamas ir žiūrėdamas Youtube. Kaskart klausydamasis kažko ne per ausines suprantu koks puikus sprendimas buvo įdėti antrąjį garsiakalbį, o žemi dažniai atkuriami pakankamai kokybiškai, turint omeny kokia miniatiūrinė įranga yra sumontuota.

Kitoje telefono pusėje yra kai kas, kuo Huawei ir Google didžiuojasi. Pirštų antspaudų jutiklis ir puikiausia kamera, kokią tik yra turėjęs bet kuris Nexus telefonas. Kamera yra ypač greita – nuotraukas padaro iškart po mygtuko paspaudimo. Nebeliko to laukimo kol kamera susifokusuos. Beje, fokusavimas taip pat yra ir jis yra lazerinis. Optinio stabiliavimo čia nerasite, tačiau kaip Google minėjo, jos čia nelabai ir reikia – nuotraukos išeina puikios, neišplaukusios. Kamera palaiko 4K rezoliuciją.

Iš karto po kamera yra antrasis mikrofonas, naudojamas aplinkinio triukšmo filtravimui.

Pirštų antspaudų jutiklis (Nexus Imprint) man yra visiška naujovė, ir nelabai supratau ar tikrai jis reikalingas. Tačiau, telefono atrakinimas tapo kiek patogesnis ir greitesnis, o pirkimas iš Play Market greitesnis – nebereikia vesti slaptažodžio. Turiu paminėt, man prireikė kelių savaičių perprasti kaip juo naudotis, kad jis suveiktų kiekvieną kartą, kai man to reikia. Bet be visų išvardintų privalumų, Nexus Imprint turi ir vieną nepatogumą. Įsivaizduokite, kad kažko ieškote kišenėje, kur kartu guli telefonas. Beslysdama ranka labai dažnai paliečia jutiklį. Gerai, kai tai tik delnas. Tačiau pasitaiko, kad tai būna ir pirštas. Jau po to ištraukus telefoną iš kišenės išmuša šaltas prakaitas, kai pamatote išsiųstą raidžių ir emoji kratinį kokioje nors programoje.

USB-C – nauja, patogi, ir palaikanti greitą baterijos krovimą jungtis. Tačiau jūs gaunate tik tiek, kiek parašyta, nes greito krovimo pats telefonas nepalaiko. Ir nesvarbu, kad įkraunant bateriją  rašo „Rapid Charging“, telefone nėra nei Qualcomm Quick Charge nei jokios kitos analogiškos technologijos palaikančios įrangos. Telefonas vistiek pasikrauna per ~2 valandas, bet ne per 30 minučių.

Kad jau užsiminiau apie USB-C, turėkite omeny, kad gerų USB-C laidų reikia paieškoti ir išsirinkti. Šiuo metu didžioji dauguma vis dar naudoja netinkamas varžas savo jungtyse, o tai tikrai nėra gerai jūsų telefonui ir/ar baterijai. Tinkamus laidus rasite čia.

batt

Su baterija reikalai tikrai žymiai geresni, nei vis mano minimame Nexus 5. Baterijos talpa 3450 mAh, ir telefonas su ja atlaikė dvi dienas su įjungtu internetu, skambučiais, ir vakare dar buvo likę ~30% žaidimams. „Kaip tai įmanoma?“ paklausite jūs. Aš atsakysiu: šį kartą terminas SMARTphone save pateisina, nes jis stebi kada telefonas naudojamas, o kada ne. Kai telefonas nėra naudojamas, sistema atjungia tam tikrus sisteminius procesus, kas ženkliai sutaupo baterijos. Per naktį baterija išsikrauna 4-7%. Aš sužavėtas, ir tai geriausia šio telefono savybė.

Šoniniai įjungimo/išjungimo, bei garso reguliavimo mygtukai. Vienas šalia kito. Nežiūrėdamas paėmęs į ranką telefoną taip ir nesuprantu ką dabar nuspausiu, tad, sakyčiau, toks išdėstymas nėra pats patogiausias, palyginus su Nexus 5.

 

 

 

 

Be viso to yra dar vienas dalykas, kuris mane erzina. Tai nėra telefono trūkumas. Jei konkrečiau – tai pačio Android problema, kurios nepastebėjau Nexus 5. O problema yra ši:

sound
Iki šiol nesuprantu kaip ir kada veikia garso reguliavimas 6P. Pvz įjungus žaidimą – patildau. Bet po to staiga randu praleistus skambučius. Kodėl? Nes buvo išjungtas garsas. Nors ir buvau tikras, kad išjungiau garsus tik programoms, pasirodo, kad išjungiau [ir] skambučio garsą.

 

Taigi, kai kas sakys, kad tai – vienas geriausių telefonų rinkoje, kad tai geriausias Nexus, bet šis telefonas man suteikia daugiau diskomforto, nei džiaugsmo. Tai yra mano subjektyvi nuomonė, ir tegul ji neatbaido jūsų nuo šio telefono pirkimo. Jeigu jaučiate, kad labai jo norite – pirkite nieko negalvoję. Tačiau jei jūs, kaip ir aš, prieš pirkdami pagalvojate „Hm, o ar jis bus patogus?“, tuomet rekomenduoju Nexus 5X.

 

Privalumai:

  • Ilgai laikanti baterija
  • Korpusas iš aviacinio aliuminio
  • Puikus garso atkūrimas
  • Puikios ir greitos kameros

Trūkumai:

  • Dydis
  • Neišnaudotas visas USB-C potencialas
  • Šoniniai mygtukai labai arti vienas kito, lengva nuspausti ne tą

2 thoughts to “Nexus 6P apžvalga”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.