Samsung Galaxy Tab S2

„Samsung Galaxy Tab S2 9.7“ apžvalga

„iPad“ „Android“ pasaulyje? Kaip tai atrodytų? Maždaug kaip „Samsung Galaxy Tab S2“. Ne, nesupraskite neteisingai, ne dėl išvaizdos, galbūt labiau dėl idėjos ir jos išpildymo. Tai – vienas iš įdomiausių planšetinių rinkoje šiuo metu ir panašu, kad juo yra taikomasi būtent į „iPad Air“. Tačiau ar tai – lygiavertis konkurentas „iPad“ ir ar „Galaxy Tab S2“ iš viso vertas bent jau „Android“ fanų dėmesio? Tą ir pabandysime išsiaiškinti šioje apžvalgoje.

Dizainas – koks jis plonas!

Pirmas įspūdis – „Galaxy Tab S2“ yra neįtikėtinai plonas. Visa kita yra gana paprasta. Iš priekio planšetė primena milžinišką „Samsung“ telefoną – netgi mygtukus „Tab S2“ turi tuos pačius. O iš galo – minkšto paviršiaus plastikas, kuris yra malonus lietimui, tačiau jis traukia pirštų antspaudus nemažiau, negu stiklas. Šonuose – aliuminis. Planšetę patogu naudoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, svoris ir storis man labai patiko, apskritai dizainas yra neblogas ir solidus, t.y. konkurencija lyginant su „iPad“ yra jaučiama. Vienintelis trūkumas – apatinėje planšetės dalyje įmontuoti garsiakalbiai, kuriuos uždengti yra labai lengva. 2015 metų planšetėse garsiakalbius norėtųsi turėti priekyje, o ne kažkur apvaduose.

Samsung Galaxy Tab S2

Ekranas yra tai, dėl ko tikrai verta pirkti „Galaxy Tab S2 9.7“

„Galaxy Tab S2“ turi 9.7 colių 2048 x 1536 raiškos „Super AMOLED“ ekraną, kurio kraštinių santykis kiek neįprastas „Android“ pasaulyje – 4:3. Tokį pat kraštinių santykį turi ir „iPad“ – tai tik dar kartą įrodo, kad „Samsung“ taikosi į „Apple“. Toks kraštinių santykis turi ir privalumų, ir trūkumų – 4:3 kraštinių santykis labiau patiks mėgstantiems skaityti žurnalus, knygas ir internetinius puslapius, tačiau dažnai žiūrintiems vaizdo įrašus ar žaidžiantiems žaidimus (4:3 santykis labai ištempia kai kurių žaidimų vaizdą, tai – „Android“ bėda) „Tab S2“ ekranas kartais gali sukelti nedidelį diskomfortą.

Bet nepaisant to, „Tab S2 9.7“ yra, ko gero, pagrindinė priežastis pirkti būtent šią planšetę – „AMOLED“ spalvų sodrumas ir ryškumas yra tiesiog neapsakomas, o juodos spalvos gilumas – pavydėtinas. Matymo kampai ir matomumas prieš saulę taip pat pagirtini. Taip, žinau, tą apie „AMOLED“ kartoju beveik kiekvieną kartą, bet taip yra. Labai džiugina ir aukšta ekrano raiška – matoma kiekviena detalė, tekstas malonus akims. Po šitokio ekrano grįžti prie kažko kito netgi nelabai norisi.

Galaxy Tab S2 9

Programinė įranga priminė, jog tai ne „iPad“

„Galaxy Tab S2 9.7“ šiuo metu sukasi „Android 5.0.2“, savaime aišku, atnaujinimas į „Marshmallow“ arba tiesiog 6.0 bus gautas. Taip pat naudojamas ir firminis „Samsung“ apvalkalas – „TouchWiz“. Nors įprastai pasakoju apie paties įrenginio programinę įrangą, šį kartą aš prieisiu prie to kitaip ir iš pradžių papasakosiu apie problemą, su kuria susiduria visi „Android“ planšetiniai kompiuteriai ir dėl kurios jūs galbūt netgi turėtumėte įsigyti „iPad“, kad ir kaip galimai nekenčiate „Apple“.

Screenshot_2015-11-12-21-30-22

Turinio, pritaikyto dideliems ekranams yra labai mažai. Daugybė programėlių tėra tos pačios programėlės, kurias naudojama savo telefonuose, tiesiog didesniuose ekranuose. Tai „iPad“ atveju pasitaiko žymiai rečiau. Tuo tarpu „Android“ planšečių naudotojams tenka kankintis su prastai atrodančiomis ir 9.7 colių ekranui nepritaikytomis „Facebook“, „Messenger“, „Dropbox“, „Twitter“ ir t.t. Situacija pamažu gerėja, tačiau tai vyksta lėtokai, o ir „iPad“ programėlių kūrėjai nestabdo. Galų gale supratau, kad planšetės iš viso nelabai turi savo vietos tarp telefono ir nešiojamo kompiuterio, kadangi planšete iš esmės naudojausi tik savaitgalių rytais. Tačiau grįžtant prie temos, pritaikytų programėlių trūkumas yra labai rimtas dalykas, kadangi būtent programėlės yra tai, kas yra svarbiausia planšetėje ar telefone.

Tačiau visa kita šioje „Android“ planšetėje su „TouchWiz“ mane stebėtinai tenkino. Taip, labiau reikliems naudotojams rekomenduočiau iš karto pasikeisti paleidyklę (arba tiesiog launcher’į) į „Nova Launcher“, bet visa kita mane iš tikrų džiugino – „TouchWiz“ nei kiek nestrigo, žaidimai taip pat, daugiaprograminio režimo funkcijos veikia puikiai, standartinės „TouchWiz“ programėlės optimizuotos idealiai patirčiai didžiuliame ekrane. Taigi, apart prastos išvaizdos „TouchWiz“ trūkumų „Galaxy Tab S2“ planšetėje neturi!

Screenshot_2015-11-26-21-07-37

Kamera – tinkama naudojimui namuose, nes kitur fotografuoti su planšete ir nereikia

8 megapikselių kamera su galimybe filmuoti 1440p raiška skamba nelabai įspūdingai, tačiau čia kalbame apie planšetinį kompiuterį, o juo fotografuoti ar filmuoti vertėtų tik iš bėdos. Ir tam „Tab S2“ kameros pilnai pakanka, dokumentus ar paprastus momentus užfiksuoti šios kameros gana, bet nieko įspūdingesnio iš jos neišspausite ir to daryti net nereikia, nes naudoti planšetinio kompiuterio kamerą dažniausiai yra tiesiog kvaila.

Baterija patenkins daugumos poreikį, nors ji galėtų būti ir geresnė

„Tab S2“ 5870 mAh baterija yra gana mažos talpos, tačiau jos rezultatai – visai neblogi. Naudojantis nedaug galima ištempti 5 dienas, tuo tarpu naudojantis įprastai galėsite mėgautis naudojimusi be laido apie 2-3 dienas. Žinoma, „Samsung“ galėjo paaukoti kelis milimetrus ir pasiekti geresnių rezultatų, tačiau jeigu jums netenka skristi kelioliką valandų, „Tab S2“ jums bus per akis.

Viena iš geriausių „Android“ planšečių

„Samsung“ sugebėjo visapusiškai išbaigti „Galaxy Tab S2“ ir nors kitų „Android“ planšetinių kompiuterių neteko bandyti ilgiau, negu kelias valandas, galiu drąsiai rekomenduoti būtent „Tab S2“. Geras dizainas, nuostabus ekranas, stebėtinai gera programinė įranga, patenkinama kamera ir neblogai tarnaujanti baterija – „Tab S2 9.7“ visą tai turi. Todėl jeigu dėl kažkokios priežasties vis tik nusprendėte rinktis ne „iPad“, „Tab S2“ yra visai protingas pirkinys.

Pliusai:

  • – Plonas, lengvas korpusas
  • – Puikus ekranas
  • – Nebloga programinė įranga tik su minimaliais „TouchWiz“ trūkumais, tačiau didelėmis galimybėmis
  • – Spartus veikimas
  • – Kaip planšetei, kamera tikrai gera

Minusai:

  • – Tepli galinio korpuso dalis
  • – Garsiakalbiai ne priekinėje dalyje
  • – 4:3 ekranas turi nedidelių trūkumų
  • – „Samsung“ galėjo įdėti žymiai talpesnę bateriją

Šaltinis: blog.murinas.lt

One thought to “„Samsung Galaxy Tab S2 9.7“ apžvalga”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.