T-Mobile G1 iš tikro supranta „multi-touch“?

Visuotinai žinoma, kad G1 nepalaiko kelių ekrano prisilietimų (“multi-touch”) vienu metu. Ar palaiko? Specialiai užmečiau akį į T-Mobile pranešimą spaudai ir G1 specifikaciją – lyg ir niekur nepaminėta. Ghm..

Specialistams jau anksčiau akis badė faktas, kad G1 naudojamas Synaptics kompanijos ekranas – firmos, kuri jau du dešimtmečius garsėja savo prisilietimui jautriais displėjais elektroniniams įrenginiams. Synaptics taip pat ne kartą gyrėsi savo ekranų gebėjimu apdoroti kelis prisilietimus vienu metu bei vedžiojimus ekrane („gestures“).

Dabar Android entuziastai aptiko krūvą užkomentuotų eilučių ekrano tvarkyklėje. Ištrynus komentarus ir atlikus keletą eksperimentų paaiškėjo, kad ekranas vis dėl to sugeba priimti ir apdoroti dvigubus lietimus bei vedžiojimus. Valio!

Tai iškelia keletą klausimų – kodėl tokia svarbi (IMHO – labiausiai marketingui :) ) funkcija palikta nenaudojama? Ar nespėta nušlifuoti funkcionalumo, o gal tiesiog nebuvo programų mokančių jį išnaudoti? Bet juk mažų mažiausiai Google Maps, puikiai priartinantis vaizdą iPhone versijoje, su tuo neturėtų turėti problemų? O gal tai tiesiog marketingo žingsnis, kad būtų galima vėliau uždirbti iš „G1 MultiTouch“?

Porą versijų pasiūlė ir neoficialūs šaltiniai Google viduje. Pirma, HTC techninėje specifikacijoje yra numatęs naudoti „single-touch“ ekranus. Gal būt net kitoje (ar jau pagamintoje) G1 partijoje bus naudojami kitokie ekranai, todėl „multi-touch“ funkcionalumas dabartinėje versijoje negali būti naudojamas. Antra, tvarkyklė dar neteisingai atpažįsta piršto „pėdsako“ plotį (skamba neįtikinamai).

Man kol kas realiausia versija atrodo ta, jog „multi-touch“ principą tiesiog saugo Apple patentas. Vadinasi teks palaukti, kol Google ras būdų jį apeiti (arba įsigyti, heh.. :) ).

One thought to “T-Mobile G1 iš tikro supranta „multi-touch“?”

  1. Kuo toliau, tuo geriau :) Beliko sulaukti bluetooth patobulinimo, flash palaikymo browser’yje, step-by-step instrukcijos kaip atkomentuoti multi-touch. Tuomet G1 – kicks iPhone in the balls! :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.