Xiaomi MiTU Mi Bunny Robot Builder – geriausias žaislas sumaniems vaikams

Sveiki visi, maži ir dideli.

Pasitaikė proga išbandyti šį žaisliuką. Internete informacijos apie jį nemažai, tačiau ar jis iš tiesų toks, kaip apie jį rašo? Imkime ir pažiūrėkime.

Kaina, lyginant su analogiškais Lego konstruktoriais, nėra labai didelė, tačiau ji vis tik viršija 100eur.

Pradėkime apžvalgą

Dėžė didelė ir sunki, tad kiekvienas vaikas apsidžiaugs gavęs tokio dydžio žaislą!

Ant dėžės parašyta 10 metų ir vyresniems vaikams. Maniškiui jau net 7 metai, tačiau įvairiausius konstruktorius, tame tarpe ir Technics serijos, dėlioja be problemų.

Pažiūrėkime kas viduje

O taip! Detalių nemažai!

Pasiruošimas

Kadangi tai ne pirmas dėliojamas konstruktorius, turime „atidirbę“ patogaus surinkimo metodiką.

Visas detales tvarkingai susidėliojame pačioje patogiausioje vietoje (aišku, kad ant žemės, nes vieta beveik neribota ir tikrai visos detalės tilps). Detalių tvarkingas sudėliojimas ne tik palengvina jų radimą, tačiau dėliojant susipažįstama su jomis ir taip galima greičiau rasti reikiamą.

Komplekte randame dėžutę, kuri yra konstruktoriaus „protas“. Tad ją iš karto jungiame į elektros lizdą, nes surinkus šį robotą norėsis iš karto pažaisti.

Pradedame surinkimą

Instrukcija ir surinkimo pateikimas niekuo nesiskiria nuo Lego ar kitų panašių konstruktorių, tad panašu, kad viskas eisis puikiai.

Didelių sunkumų surenkant nebuvo, kelis kartus sūnus paprašė suspausti detalytes ir vienoje vietoje kiek painokas paveikslėlis, tad teko kelis žingsnelius į priekį pažiūrėti, kad būtų aišku kokia ten iš tiesų detalytė turi dėtis. Visą laiką stebėjau kaip renka ir pastebėjęs, kad jau kažkaip ne taip bando dėti „paburbuliuodavau“, kad atidžiau pažiūrėtų į instrukciją. Galima sakyti, visą robotą surinko pats su nedidele priežiūra, tad patvirtinu, kad instrukcija pakankamai aiški.

Surinktas MiTU Bunny Robotas

Internete mačiau informaciją, kad surinkimas užtrunka apie 10 valandų. Mums tai užtruko apie 5 valandas. Į šį laiką įėjo keli pailsėjimai bei papietavimas.

Tikrai smagiai praleistos 5 valandos kartu su vaiku.

Programėlė

Atsisiunčiame jam skirtą programėlę (kam nepavyks ar neras, šios apžvalgos apačioje yra nuoroda).

Atidarius programėlę, per ją suporuojame su robotuku (robotuką reikia įjungti ir telefone ar planšetėje turi būti aktyvus Bluetooth ryšys). Suporavus pasiūlė atnaujinti robotuko programinę įrangą (firmware), tą ir padarėme.

Ką randame programėlėje

Viskas angliškai!!! (Jau išverčiau! Programėlės atsisiuntimo nuoroda apžvalgos apačioje)

Bluetooth ryšio ikonėlė, Vokelis – iššoka reklaminis langas, Connected – sujungimo būsena, robotuko baterijos lygis procentais, Pagalba ir Nustatymų langas.

01 Route Planning – Maršruto planavimas

02 Controller – Valdymas

03 Programming – Programavimas

04 New sensor registration – Naujo jutiklio pridėjimas

05 Build Manual – Surinkimo instrukcija

06 Voice recognition – Valdymas balsu

Aprašysiu pagrindinius meniu punktus smulkiau

Atidarius pagrindinį meniu punktą iš karto parodoma instrukcija kas tai yra ir kaip tuo naudotis. Deja anglų kalba (manau išspręsiu šią didelę problemą kiek vėliau).

01 Route Planning

Pirmai pažinčiai pats smagiausias punktelis. Tiesiog pirštu ekrane nubraižome figūrą ir spustelėjus viršutiniame dešiniame kampe „Play“ mygtuką robotukas važiuoja nubraižytu maršrutu. Tikrai smagi pažintis ir suvokimas kaip jis važiuoja bei kokius triukus ir manevrus gali atlikti.

02 Controller

Vaikams apie šį punktą tikrai pasakoti nereikia, užtenka paduoti į rankas telefoną ar planšetę su šiuo vaizdeliu ir stebėti kaip sumaniai jie jį valdo.

Pojūčiams ir smagumui sustiprinti yra dar vienas punktelis viršuje su strėlyte einančia aplink vertikalų pagaliuką.

Robotuko valdymas giroskopu. Čia ir patiems galima pasismaginti. Telefoną laikant horizontaliai, ekranu į viršų ir jį judinant robotukas keičia judėjimo kryptį priklausomai nuo pavertimo (telefonuose ir planšetėse be giroskopo greičiausiai neveiks).

03 Programming

Čia jau įdomiau! Dėliojant blokelius iš kairio lango į dešinį, sukuriame veiksmų seką, kurią robotukas atliks. Tai ir yra programavimo pagrindai. Jei nesugalvojate ką čia tokio padaryti, yra meniu skiltis, kurioje surašytos užduotėlės nuo lengviausios. Štai pirma užduotėlė Jums:

04 New sensor registration

Jutiklių oficialiai Xiaomi mūsų rinkai dar nesiūlo. Tad galime praleisti šį punktą arba įsigyti jį iš kitų prieinamų vietų ir šioje skiltyje jį pridėti.

Vienas iš galimų priedų MITU Color Sensor, kurio pagalba robotukas mato aplinką ir gali sąveikauti su ja per atstumą.

05 Build Manual

Komplekte yra knygutė-instrukcija, vadovaudamiesi kuria ir surinkome šį triušį robotuką. Šioje skiltyje rasime ne tik triušio robotuko surinkimo instrukciją, tačiau ir kitas:

06 Voice recognition

Spustelėjus racijos mygtuką galime liepti robotukui atlikti vieną iš 5 veiksmų. Robotukas supranta tik kinietiškai arba angliškai ištartas komandas.

 

Apibendrinimas

Pliusai: Detalių kokybė labai gera, instrukcija aiški, tad nuklysti nelabai yra kur. Surinkimas užtrunka, bet tame ir smagumas, juk tai veikla kartu su atžala. Surinkus toks žaislas (jei taip jį galima pavadinti), tikrai negreitai atsistos į lentyną, nes prasideda pats smagumas jį valdyti ir programuoti. Praėjus susidomėjimui robotu yra ką veikti su juo daugiau, galima surinkti erdvėlaivį ar dinozaurą ir taip pat juos valdyti per programėlę. Kadangi tai konstruktorius, galima atverti laisvę kūrybai ir susidėlioti tai kas patinka, na arba kas išeina :) Galiausiai, detalės tinka nuo turimų Lego konstruktorių, tad reikia tik fantazijos, na arba užklausti youtube, ką dar galima nuveikti su šiuo konstruktoriumi.

Minusai: Google Play nedavė atsisiųsti programos, nes pasak jos „Šis elementas negalimas jūsų šalyje“, tad teko susirasti pačiam. Po kelių nuvirtimų, atšoko silpniau prispaustos detalės, tad teko iš naujo visą perspaudinėti. Gudru renkant visus sujungimus stipriai suspausti, kad vėliau nekiltų netikėtumų. Programėlėje nėra lietuvių kalbos (Jau išverčiau! Pilnai išverstos programėlės nuoroda žemiau), tad meniu punktus turėtų išversti kas nors suprantantis. Kiek kebloka gali būti su patarimais, nes ne visi supras kas ten rašoma. Taip pat ir su programavimo užduotimis. Pabandysiu išversti programėlę į lietuvių kalbą ir pasidalinti ja su jumis (šioje apžvalgoje).

Atsisiųsti programėlę

Kam programėlės irgi neleidžia parsisiųsti ir Google Play, galite ją atsisiųsti iš žemiau esančių nuorodų (failai patalpinti šiame forume)

Mi Robot Builder Global v1.7.2 – Versija skirta pasaulinei rinkai

Mi Robot Builder v1.9.1 – Versija skirta kinijos rinkai (anglų kalba yra)

Sužinoti tikslią kainą ir įsigyti šį nuostabų Robotuką galite ČIA.

Mi_Robot_Builder_Global_v1.7.2 LT – Versija skirta pasaulinei rinkai išversta į lietuvių kalba!

Kaip ji atrodo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.