Android margumynai

Įvykiai Android pasaulyje rutuliojasi tikrai neįtikėtinais tempais. Praeitą savaitę entuziastai rado būdą prisijungti prie OS root vartotoju. Mažiau susipažinusiems su Linux – tai tas pats kaip prisijungti prie Windows su administratoriaus teisėmis. Tai atvėrė galimybes su Android daryti viską ko tik širdis geidžia, pradedant darbalaukio temų kūrimu baigiant dalinimusi 3G interneto ryšiu su kompiuteriu. Tačiau geriausia, tūlas iPhone „hacker’is“ Jay Freeman sugebėjo suinstaliuoti ir paleisti Debian Linux distribuciją telefone!

Dar įdomiau, vartotojai atsitiktinai atrado, kad naudojantis telefono klaviatūra bet kokioje programoje, viskas kas yra įvedama yra siunčiama į Linux konsolę, kuri (kaip ir pačios programos) taip pat veikia root vartotojo teisėmis. Jaunuolis rašė savo draugei žinutę „instant messaging“ programa ir sumanė perkrauti telefoną. Norėdamas įspėti širdies damą apie savo ketinimus jis jai parašė „reboot“ ir.. telefonas netikėtai persikrovė. Kitas vartotojas sakinyje panaudojo žodį „stop“ ir Android „pakibo“, nustodamas reaguoti į bet kokius veiksmus. Padėjo tik akumuliatoriaus išėmimas ir telefono įjungimas iš naujo.

Šiek tiek keista ir nesitiki, kad Google netyčia paliko tokias spragas operacinėje sistemoje. Tačiau į plintančius pranešimus sureagavo greitai ir išleido atnaujinimą RC30. Šalyse, kuriose HTC G1 prekiaujama oficialiai, atnaujinimai išplatinami ir įdiegiami telefone automatiškai per mobiliųjų tinklų operatorius, nepaliekant vartotojui pasirinkimo jų nediegti. Todėl „hakeriai“ pasidžiaugti telefono spragomis laiko turėjo nedaug. Tam tikrai (labai mažai) daliai vartotojų tai sukels nepasitenkinimą, kitiems, tuo tarpu, tik padidins pasitikėjimą Google – juk „atvirojo kodo“ telefono OS daug kam ir kelia nerimą dėl to, jog prie jo gali „prikišti nagus“ bet kas tik panorėjęs, įskaitant ir piktavalius. Mums, Lietuvoje, bent kol kas, automatiniai atnaujinimai negresia. Let the fun begin! :)

Portions of this page are modifications based on work created and shared by Google and used according to terms described in the Creative Commons 2.5 Attribution License.

One thought to “Android margumynai”

  1. Atgalinis pranešimas: Androidmanija » Blog Archive » RC30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.